Мегалодони вимерли приблизно 2,5 - 3 мільйони років тому, вони вважаються найбільшими рибами, які коли-небудь існували на Землі. За деякими оцінками, вони могли досягати 15 метрів в довжину і важили більше 35 тонн. Проте точна причина зникнення цих гігантських акул залишається великою загадкою.
У ході нового дослідження вчені перенесли вимирання гігантських акул на 3,6 мільйона років тому і зв'язали його з їхні найближчими "родичами". Великі білі акули – це найбільші хижаки сучасної Землі, раніше вони досягали ще більш гігантських розмірів, але все одно поступалися мегалодонам.
На думку вчених, білі акули з'явилися приблизно шість мільйонів років тому, але остаточно "оформилися" тільки через два мільйони років. Саме в цей період, між чотирма і 3,6 мільйона років тому, вони активно конкурували з мегалодонами, які не витримали цього суперництва.
Новий, більш ретельний аналіз скам'янілостей і попередніх робіт дозволив авторам досить впевнено припустити, що пізніше 3,6 мільйона років тому на території нинішнього Тихого океану Otodus megalodon, що процвітали раніше, практично зникли. Основна конкуренція могла розвернутися між білими акулами і молодняком мегалодонів, які мали приблизно ті ж розміри і харчову базу: тут більш досконалі родичі не залишили їм шансів.
Раніше Вчені з Каліфорнійського університету в Ірвайні заявили про те, що невеликі молот-риби, поширені біля американського узбережжя Атлантики і Тихого океану, здатні засвоювати рослинну їжу.