Вікіпедія запустила новий сервіс Objective Revision Evaluation Service (ORES), в основі дії якого лежить штучний інтелект. Сервіс призначається для відстеження якості правок, які вносяться в статті, розміщені в енциклопедії. Про це повідомляється в офіційному блозі Wikimedia.
ORES розроблений як відкритий веб-сервіс, яким може скористатися кожен бажаючий. Як повідомляється в блозі, сервіс розроблено для того, щоб підвищити якість статей, які розміщуються у Вікіпедії, і зробити перевірку правок, кількість яких сягає 500 тисяч у день, більш ефективною.
Тестування сервісу тривало декілька місяців і зараз він вже доступний на 14 мовах, включаючи українську.
Сервіс може використовуватися як в автоматичному режимі, так і вручну. На оцінку статті йде від 50 до 100 мілісекунд.
До ORES для автоматичного сортування правок використовувалися програми Huggle, STiki і ClueBot NG. У Wikimedia відзначили, що ці інструменти демотивували редакторів-новачків, оскільки ненавмисно робили акцент на їхніх правках, відшукуючи зміни, що не відповідають правилам ресурсу, в статтях.
Вікіпедія - це найбільша онлайн-енциклопедія з можливістю редагування. Вона була офіційно відкрита в 2001 році. Wikipedia налічує більше 30 мільйонів статей на 285 мовах. Авторами є тисячі анонімних користувачів.
У липні цього року на виставці в США представили паперову версію англомовній Вікіпедії. Всі статті англійської версії енциклопедії зайняли в цілому 7471 том. Кожна з книг зборів налічує близько 700 сторінок.