У Туреччині знайшли статую Александра Македонського

Поділитися
У Туреччині знайшли статую Александра Македонського Статую знайшли у руїнах театру © Düzce Municipality
Вона свідчить про популярність правителя навіть століття після його смерті.

Археологи виявили у Туреччині голову мармурової статуї Александра Македонського. Вона свідчить про те, що античний правитель був популярний через століття після своєї смерті, повідомляє Live Science.

Статуї знайшли у верхніх ярусах руїн римського театру Конуралпе, неподалік західного узбережжя Туреччини. Вважається, що статуя була виготовлена у ІІ столітті нашої ери. Олександр Македонський помер у 323 році до нашої ери, тобто скульптуру виготовили понад 400 років після його смерті.

Дослідники вивчили мармурову голову і дійшли висновку, що це зображення Александра Македонського.

«[Він] зображений з глибокими і спрямованими вгору очима… і злегка відкритим ротом, що ледве оголює зуби. Два пучки волосся, розділених ззаду і з боків, схожі на левову гриву. Це зображення – унікальна зачіска Александра Великого», - йдеться у заяві чиновників муніципалітету Дюздже.

У руїнах театру знайшли фрагменти та інших статуй, наприклад, бога Аполлона та міфічного чудовиська Медузи.

Александр Македонський був популярною особистістю у стародавньому світі ще довго після своєї смерті у 32-річному віці у Вавилоні. Багато в чому його слава зберігалася завдяки його наступникам, які вихваляли його як ідеального правителя, якому вони прагнули наслідувати.

Хоча формально Александр сам не був греком, він був зачарований грецькою культурою і поширював її, коли розпочав кампанію військових завоювань на півдні та сході, кульмінацією якої стала поразка могутньої Перської імперії у серії битв між 334 р. до н.е. та 331 р. до н.е.

Як розповів історик з Кембриджського університету Пол Картледж, правителі пізніших часів також карбували монети із зображенням Александра Македонського, щоб узаконити своє правління.

Раніше археологи виявили в Іспанії мозаїку із зображенням горгони Медузи. Знахідку було зроблено в руїнах розкішного будинку римських часів на місці археологічних розкопок Уерта-де-Отеро.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі