Археологи виявили на північному заході Туреччини рельєф, який зображає війну греків з персами в V столітті до нашої ери. Як повідомляє «НВ», фігури на рельєфі зображують грецьких солдатів під копитами перських бойових коней.
За словами археолога Каана Ірена, «це сцена пропаганди під виглядом війни. Можна сказати, що ці барельєфи - знімок персько-грецьких воєн». Він додав, що такі барельєфи були зроблені з метою пропаганди під час війни.
У результаті греко-перської війни в V столітті до нашої ери була зупинена територіальна експансія перської Імперії Ахеменідів. Грецька цивілізація вступила в смугу розквіту і вищих культурних досягнень. Переможцями були радше греки, а не перси, як показано на барельєфі.
За словами Ірена, цього року вченим також вдалося виявити частини кам'яно-цегляної стіни, яка датується VIII століттям до нашої ери. «У стіні VIII століття до нашої ери, що залишилася від фригійської епохи, цього року ми виявили ділянку в чотири метри у висоту і 40 метрів в довжину. Ми думаємо, що ця стіна, зроблена з каменю і сирцевої цегли, з частинами з сирцевої цегли, яка згодом зникла, була сім або вісім метрів у висоту», - сказав Ірен.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше археологи знайшли в Єрусалимі сліди стародавнього землетрусу, який згадується в Біблії. Воно відбулося приблизно 2800 років тому.