У Тихому океані знайшли новий підвид дельфінів

Поділитися
У Тихому океані знайшли новий підвид дельфінів Вчені ідентифікували новий підвид дельфінів
Один вид поділили на два окремі.

Дельфіни-афаліни - одні з найбільш добре вивчених морських ссавців. Але генетичні дослідження останніх кількох років показали, що вчені мають справу не з одним видом, а з кількома лініями, які все ще перебувають у процесі еволюції.

Наразі вчені з Університету Майамі розділили те, що вважалося одним видом дельфінів, що мешкають у Тихому океані, на кілька підтипів, повідомляє Science Alert.

У афалін, що живуть у прибережних водах східної тропічної частини Тихого океану (ETP), між Нижньою Каліфорнією та Галапагоськими островами, черепа та тіла помітно менші, ніж у тих, що живуть біля берегів південної Каліфорнії чи Японії. На думку вчених, цього достатньо для того, щоб розглядати дельфінів ЕТР як окремий вид.

«Особливі умови довкілля в ETP можуть бути рушійною силою еволюційної диференціації цих афалін. З огляду на ці результати ми рекомендуємо визнати морських афалін ETP окремим підвидом Tursiops truncatus nuuanu», — заявили вчені.

Афаліни мешкають в океанських водах по всьому світу, але те, як ці ссавці адаптувалися до певних місць проживання на узбережжі, згодом призвело до неймовірної фізіологічної та генетичної різноманітності. Так, лінія дельфінів, яка мешкає далі від берега, ймовірно, розвинулася пізніше, ніж їхні родичі, які мешкають ближче до берега.

На даний момент офіційно виділено лише два підвиди афалін: чорноморська афаліна (T. ponticus) та афалінп Лахілла (T. gephyreus). Але вчені вважають, що існує безліч втрачених виду підвидів.

У східній частині Тихого океану дельфіни-афаліни займають особливо різноманітний водний ландшафт, і ці різні довкілля могли призвести до того, що популяції дельфінів розвивалися в різних напрямках, відокремлюючись один від одного фізично і генетично.

Дельфіни ЕТР є одним із найменших відомих афалін, нарівні з іншим можливим видом, званим дельфіном-афаліною Таманенда (T. erebennus), що мешкає в західній частині Північної Атлантики.

Невеликий розмір черепа і тіла, ймовірно, обумовлений тим, що тварини їдять, а також температурою їхнього довкілля.

Так, дельфіни-афаліни ETP харчуються в основному кальмарами і дрібною рибою, і хоча вони живуть далеко від берега і полюють у глибших водах, океан, в якому вони плавають, все ж таки тепліший, ніж уздовж каліфорнійського узбережжя, де течуть холодні течії. Невеликі розміри тіла дозволяють ефективніше відводити тепло.

Раніше вчені заявили про те, що новий вид китів, кити Райса, який було відкрито минулого року, вже знаходиться під загрозою зникнення.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі