Імунітет до коронавірусу досить низький, тому ніхто не може почувати себе в безпеці, і у тих, хто вже перехворів на COVID-19, рівень антитіл знижується досить швидко.
Про це свідчать дані обстеження, проведеного вченими Інституту Роберта Коха (RKI), про які розповів президент його Лотар Вілер, повідомляє Укрінформ.
"У чотирьох з дев'яти пацієнтів, які лікувалися в січні, ми бачимо зниження нейтралізують антитіл", - сказав головний лікар Мюнхенській інфекційної клініки Клеменс Вендтнер.
Повідомляється, що це свідчить про те, що імунітет до Коронавіруси нетривалий, а ймовірність повторного інфікування досить високою.
"Перші результати дослідження антитіл до вірусу серед донорів крові показали низький імунітет у обстежених", - зазначив президент RKI.
Він зазначив, що протестували 12 000 осіб, а антитіла були виявлені лише у 1,3% з них. Цей проміжний результат свідчить, з одного боку, те, що більшість людей в Німеччині, очевидно, ще не контактували з вірусом, а з іншого - вірус все ще може широко розповсюджуватися.
Раніше виконавчий директор ВООЗ Майк Райан попередив, що світ досі перебуває на піку "першої хвилі" пандемії коронавірусу. Перед цим ВООЗ попередила Європу, що слід готуватися до другої хвилі COVID-19 і не поспішати зі скасуванням обмежувальних заходів, введених через пандемію.
У січні та лютому епіцентром коронавірусу був Китай, у березні – Європа та США, наприкінці квітня пандемія дісталася Африки. У травні епіцентром пандемії стала Північна і Південна Америка.
У свою чергу, Китай продовжує стикатися з "великою загрозою" другої хвилі поширення нового коронавірусу, відсутність імунітету в населення викликає серйозну занепокоєність уряду.