Вчені з Німеччини, Канади і Танзанії виявили в регіоні Евасс Олдупа кам'яні знаряддя праці, вік яких оцінюється в два мільйони років. Відкриття свідчить про те, що ранні гомініди, які жили в Олдувайській ущелині, використовували різноманітне, швидко мінливе середовище проживання, яке варіювалося від папоротевих лугів до лісової мозаїки, природних випалених ландшафтів, прибережних лісів, пальмових гаїв, а також степів, повідомляє Sci-news.
Виявлені знаряддя праці були виготовлені представниками олдувайської культури. Найдавніші знаряддя, що належали цій культурі, датуються періодом 2,6 мільйона років тому. Ймовірно, їх створювали Homo habilis.
«Наше дослідження проливає додаткове світло на наше походження і еволюційну історію. Відкрита стіна каньйону показує два мільйони років геологічної історії, а стародавні відкладення прекрасно зберегли кам'яні артефакти, а також останки людей і фауни», - сказав співавтор роботи професор Трістан Картер, дослідник з кафедри антропології Університету Макмастера в Канаді.
За словами дослідників, концентрація кам'яних знарядь, а також кісток тварин (свині, бегемоти, пантери, леви, гієни, птахи та рептилії) свідчить про те, що життя і людей, і тварин було зосереджене навколо джерел води.
«Наше дослідження показує, що геологічні, осадові і рослинні ландшафти навколо Евасс Олдупа сильно і швидко змінилися. Проте, люди продовжували повертатися сюди, щоб використовувати місцеві ресурси понад 200 тисяч років», - сказали дослідники.
Вчені вивчили хімічний склад знарядь праці з Евасс Олдупи і з'ясували, що камені для їхнього виготовлення були здобуті на відстані 12,5 кілометрів від місця виявлення.
«Артефакти дійсно вражають з точки зору свого віку, але насправді вони показують, що з плином часу предки людини за допомогою всього лише одного набору інструментів жили в абсолютно різних середовищах. Це дійсно говорить про їхню поведінкову гнучкість і екологічну адаптацію», - підкреслили автори роботи.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше вчені з США та Іспанії заявили про те, що до приручення вогню древні люди використовували для приготування їжі гарячі джерела. На це, на їхню думку, вказують сліди гідротермальних джерел, знайдені в ущелині Олдувай в Танзанії.