Дослідники з різних країн випробовують на добровольцях вже 17 вакцин від коронавірусу, з них на цей момент найперспективніша - вакцина, яку розробляє Оксфордський університет.
Водночас, навіть якщо клінічні дослідження цих вакцин завершаться невдало, ВООЗ налаштована оптимістично. "У нас є широкий конвеєр з чотирма різними типами вакцини", - сказала експерт ВООЗ з досліджень і розробки Ана Марія Енао-Рестрепо, повідомляє Deutche Welle.
Вакцина AZD1222, розроблена Оксфордським університетом, зараз є найперспективнішою і вона першою вступила в третю фазу клінічних досліджень, а це означає, що її відчувають на більшій кількості людей.
Ще п'ять потенційних вакцин знаходяться в другій фазі випробувань, коли дослідження проводяться на меншій кількості людей з конкретними захворюваннями. У першій фазі зазвичай вакцини тестуються на здорових людях - для перевірки безпеки.
Поки вчені не можуть передбачити, чи буде якась вакцина доступна до кінця цього року. Зазвичай на розробку вакцини потрібно від 10 до 15 років, втім, глобальна пандемія коронавірусу стала причиною безпрецедентних зусиль фармацевтичних компаній і дослідників по всьому світу для розробки вакцини проти нього.
Раніше чотири країни ЄС уклали угоду з фармацевтичним гігантом AstraZeneca на поставку не менше 300 мільйонів доз вакцини AZD1222.
Угода, підписана англо-шведською компанією та Європейським альянсом інклюзивних вакцин, також зробить вакцину доступною для будь-якої країни ЄС, яка бажає взяти участь у цій ініціативі.
Очікується, що витрати будуть компенсовані за рахунок фінансування з боку урядів. Вартість вакцин складе 750 млн євро, або 2,5 євро за одну дозу.