У стародавньому місті Паріон знайшли римську похоронну стелу I століття нашої ери

Поділитися
У стародавньому місті Паріон знайшли римську похоронну стелу I століття нашої ери У стародавньому турецькому Паріоні знайшли римські гробниці © The History Blog
Її трохи пошкодили екскаватором під час будівництва школи.

У давньогрецькому місті Паріон в провінції Чанаккале на північному заході Туреччини знайшли вирізану похоронну стелу I століття нашої ери, повідомляє The history blog. Її виявили під час будівництва школи, коли екскаватор копаючи землю, відламав шматочок кам'яної стели.

Під час будівництва там пошкодили багато могил, але стелу і похоронну камеру гробниці №6 знайшли в більш-менш хорошому стані.

Площа стели близько метра в довжину, вона була центральною частиною похоронного обряду і перебувала в центральній частині всередині архітектурного обрамлення рифлених колон.

З боків двох великих фігур розташовані кілька маленьких людей - це слуги. А велика фігура жінки зліва - це господиня. Зліва над нею знаходиться калатус, кошик, який використовується для зберігання мотків вовни або збору врожаю фруктів, пов'язаних з жінками, шлюбом і родючістю.

Далі в центрі стели розташована фігура напівлежачого чоловіка. Перед ним стоїть стіл з трьома ніжками, які зроблені у вигляді ніг тварин, а весь стіл заставлений фруктами.

Біля чоловіка також є дві прислуги, які розносять напої, а другий слуга, швидше за все конюх. Справа над слугами видно скриню і ящик, які символізують багатство сім'ї.

Також на стелі був напис: "Луцій Фурньє Лесбонакс, звільнений Луцієм, побудував цю похоронну стелу для себе і своєї дружини Фурнії Сімпнерузи".

Біля поховання №6 знайшли поховання з останками десяти осіб. Дев'ять з них були дорослими, і ще одна - дитина. Кожну людину ховали зі спеціальним, окремим інвентарем.

На думку археологів, цей некрополь у Паріоні використовували в римський період. Також вони вважають, що імена, вирізані на стелі важливі. Наприклад, Lesbonax - це не латинське ім'я, також ім'я його дружини теж не латинське, а грецьке.

Дослідники припускають, що Лесбонакс був кимось, хто жив на острові Лесбос. До отримання римського громадянства, швидше за все, вони були рабами.

Підписуйтесь на наш T e legram-канал з новинами технологій і культури.

Нагадаємо, що хлопчик з Перу може виявитися найдавнішою відомою жертвою нападу акули. Вік останків дитини оцінюється в шість тисяч років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі