У США вперше показали бомбардувальник майбутнього B-21. Поки що це всього лише зображення, але воно, тим не менш, дає загальне уявлення про цей літак.
Міністр військово-повітряних сил США Дебора Джеймс презентувала на одній з конференцій зовнішній вигляд перспективного стратегічного бомбардувальника, який створюється в рамках проекту LRS-B (Long Range Strike Bomber). Підтвердилося, що літак буде побудований за аеродинамічною схемою "літаюче крило".
Іншими словами, літак буде представляти собою розвиток ідей, закладених в B-2, який теж побудований за цією схемою. Як і його "старший брат", новий бомбардувальник стане дозвуковим, а в основу його концепції покладена малопомітність.
А ось що дійсно несподівано, так це назва машини. Аж до презентації майже всі експерти були впевнені в тому, що її назвуть B-3 (за аналогією з B-1 і B-2 – бомбардувальниками, які зараз знаходяться на озброєнні США). Тепер же американці порушили цю традицію, присвоївши літаку ім'я B-21.
Передбачається, що B-21 замінитьтакі бомбардувальники, як B-52 і B-1, а також доповнить B-2 Spirit. Всього США хочуть отримати до 100 нових машин. Вартість одиниці, згідно з прогнозами, складе приблизно 500 млн дол. Навіть якщо ціна буде вищою, то це все одно виявиться набагато менше, ніж коштує B-2, – найдорожчий стратегічний бомбардувальник в світі, ціна якого 1 млрд доларів.
На представленому зображенні можна бачити кабіну екіпажу: це важливо, адже багато хто припускав, що літак буде представляти собою БПЛА. Згідно іншого джерела, військові США створять кілька версій: пілотовану і безпілотну. Можливість польоту безпілотного спочатку будуть закладати у конструкцію літального апарату.
JUST IN from #AWS16: @SecAF23 releases first rendering of #LRSB, the new B-21 pic.twitter.com/85fCCY0TTR
- Air Force Assoc. (@AirForceAssoc) 26 февраля 2016 г.
Нагадаємо, в 2015 році в якості розробника LRS-B була обрана компанія Northrop Grumman. Можливо, військові США врахували при цьому величезний досвід у створенні малопомітних бомбардувальників (саме співробітники Northrop розробили B-2).
Що ж стосується характеристик B-21, то докладно про них ми дізнаємося ще не скоро. Передбачається, що бойовий радіус дії машини досягне 3800 км без дозаправки, а корисне навантаження складе 12,5 тонн. За цими показниками новий літак програє своєму попереднику B-2, але, як можна припустити, він стане ще менш помітним для радарів і буде простіше в обслуговуванні.
26 лютого збройні сили США провели тестовий запуск другої за тиждень міжконтинентальної балістичної ракети.