Головний розробник РН "Антарес" - американська корпорація Northrop Grumman. Ракета-носій складається з двох ступенів і вантажного космічного корабля "Сігнус" (третій ступінь). Основну конструкцію першого ступеня РН "Антарес" розробило ДП "КБ" Південне ", а виготовило ДП во ПМЗ в кооперації з українськими підприємствами" Хартрон-АРКОС "(Харків)" Київприлад "(Київ)," Хартрон-ЮКОМ "(Запоріжжя) , "ЧЕЗАРА", "РАПІД" (Чернігів) та ін. Головний розробник РН "Антарес" - американська корпорація Northrop Grumman, повідомляє прес-служба КБ "Південне".
Вона вивела на орбіту, близьку до орбіти Міжнародної космічної станції, 12-й автоматичний вантажний корабель Cygnus, який повинен доставити на МКС близько 3750 кг корисного вантажу за замовленням NASA.
Підготовку PH "Антарес" до пуску, її випробування та пуск проведено за участю фахівців ДП "КБ" Південне ", ДП во ПМЗ і НВО" Хартрон-АРКОС ". Згідно з контрактом, технічна підтримка пуску, прийом і обробка телеметричної інформації в режимі реального часу здійснювалися з території КБ "Південне". Українські фахівці у повному обсязі забезпечили виконання всіх операцій у своєму секторі відповідальності.
В рамках програми "Антарес" українська сторона виконала весь комплекс робіт з проектування, відпрацювання і виготовлення матеріальної частини основної конструкції першого ступеня для РН на замовлення Національного космічного агентства США.
Основні завдання нинішньої місії - доставити на Міжнародну космічну станцію провізію і спорядження для екіпажу, обладнання для станції і наукових досліджень, а також для виходу у відкритий космос. Зокрема, на МКС буде доставлено: альфа-магнітний спектрометр, призначений для пошуку ознак темної і незвичайної матерії, а також антиматерії (дослідження допоможуть зрозуміти, як був утворений Всесвіт) експериментальну духову шафу Zero-G Oven для досліджень властивостей теплопередачі і процесів приготування їжі в умовах мікрогравітації (піч розроблена спеціально для використання на космічній станції і може застосовуватися в майбутніх тривалих польотах) пристрій для переробки пластику в нитку для 3D-друку в орбітальній лабораторії; засоби захисту космонавтів від радіації.
Всього з 2013 року ракета-носій "Антарес" стартувала 11 разів, 10 з них - успішно.
Проект "Антарес" - вдалий приклад кооперації підприємств космічної галузі України в міжнародних космічних проектах, успішної діяльності на світовому космічному ринку.