У США успішно проведений пуск американо-української ракети-носія середнього класу "Антарес"

Поділитися
У США успішно проведений пуск американо-української ракети-носія середнього класу Українські та американські фахівці космічної галузі співпрацюють давно і успішно © Південне
Одним з розробників і виробників першої ступені ракети були українські підприємства і фахівці

Дніпровське КБ "Південне" та інші українські підприємства заслужено розділили радість перемоги з NASA: 2 листопада о 15 годині 59 хвилин за київським часом (9:00 59 хвилин за північноамериканським східним часом) з Центру космічних польотів на острові Уоллопс (штат Вірджинія, США) зроблено успішний пуск американо-української ракети-носія середнього класу "Антарес".

Головний розробник РН "Антарес" - американська корпорація Northrop Grumman. Ракета-носій складається з двох ступенів і вантажного космічного корабля "Сігнус" (третій ступінь). Основну конструкцію першого ступеня РН "Антарес" розробило ДП "КБ" Південне ", а виготовило ДП во ПМЗ в кооперації з українськими підприємствами" Хартрон-АРКОС "(Харків)" Київприлад "(Київ)," Хартрон-ЮКОМ "(Запоріжжя) , "ЧЕЗАРА", "РАПІД" (Чернігів) та ін. Головний розробник РН "Антарес" - американська корпорація Northrop Grumman, повідомляє прес-служба КБ "Південне".

Вона вивела на орбіту, близьку до орбіти Міжнародної космічної станції, 12-й автоматичний вантажний корабель Cygnus, який повинен доставити на МКС близько 3750 кг корисного вантажу за замовленням NASA.

Підготовку PH "Антарес" до пуску, її випробування та пуск проведено за участю фахівців ДП "КБ" Південне ", ДП во ПМЗ і НВО" Хартрон-АРКОС ". Згідно з контрактом, технічна підтримка пуску, прийом і обробка телеметричної інформації в режимі реального часу здійснювалися з території КБ "Південне". Українські фахівці у повному обсязі забезпечили виконання всіх операцій у своєму секторі відповідальності.

В рамках програми "Антарес" українська сторона виконала весь комплекс робіт з проектування, відпрацювання і виготовлення матеріальної частини основної конструкції першого ступеня для РН на замовлення Національного космічного агентства США.

Основні завдання нинішньої місії - доставити на Міжнародну космічну станцію провізію і спорядження для екіпажу, обладнання для станції і наукових досліджень, а також для виходу у відкритий космос. Зокрема, на МКС буде доставлено: альфа-магнітний спектрометр, призначений для пошуку ознак темної і незвичайної матерії, а також антиматерії (дослідження допоможуть зрозуміти, як був утворений Всесвіт) експериментальну духову шафу Zero-G Oven для досліджень властивостей теплопередачі і процесів приготування їжі в умовах мікрогравітації (піч розроблена спеціально для використання на космічній станції і може застосовуватися в майбутніх тривалих польотах) пристрій для переробки пластику в нитку для 3D-друку в орбітальній лабораторії; засоби захисту космонавтів від радіації.

Всього з 2013 року ракета-носій "Антарес" стартувала 11 разів, 10 з них - успішно.

Проект "Антарес" - вдалий приклад кооперації підприємств космічної галузі України в міжнародних космічних проектах, успішної діяльності на світовому космічному ринку.

Поділитися
Підготував/ла Кругленко Александрина
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі