Комп'ютер також обладнаний енергозалежною оперативної пам'яттю, датчиком температури і оптичною схемою з фотовольтаїчного елемента і світлодіода, яка дозволяє чіпу приймати енергію і вхідні сигнали через світлові імпульси, а також відправляти вихідний сигнал таким же чином. Оскільки споживання чіпа складає всього 16 нановат, одержуваної через фотовольтаїчний елемент енергії достатньо для його роботи.
Датчик температури передає процесору дані про температуру у вигляді імпульсів з відповідним часовим інтервалом, які процесор порівнює з імпульсами з постійним інтервалом, одержуваними від базової станції через світлові сигнали. Розробники стверджують, що точність вимірювання температури складає 0,1 градуса Цельсія. Інженери пропонують використовувати чіп для вимірювання різниці температур в тканинах, що може вказувати на наявність злоякісної пухлини.
Разом з тим, автори розробки сумніваються в тому, чи можна назвати їх пристрій комп'ютером, оскільки він може приймати вхідний сигнал, проводити обчислення і видавати результат у вигляді вихідного сигналу, але не має постійної пам'яті і не може зберігати дані без зовнішнього живлення.
У березні минулого року компанія IBM повідомила про плани компанії до кінця року запустити перший в світі комерційний сервіс квантових обчислень. У 2016 році компанія запустила проект Quantum Experience, який дозволяє кожному бажаючому отримати доступ до квантового комп'ютера IBM на п'яти кубітах за допомогою хмарного сервісу. Новий проект представляє собою розширену версію Quantum Experience та пропонує доступ до квантового комп'ютера, який оперує 20 кубітами. Компанія має намір у першій половині цього року представити відповідне програмне забезпечення.