Дослідники з університету Індіани створили біоматеріал, який виступає в ролі каталізатора при розщепленні води на водень і кисень. Вчені планують використовувати нову технологію для виробництва водневого палива для заправки автомобілів. Про відкриття вчених повідомляється на сайті Phys.org.
Біоматеріал, який отримав назву P22-Hyd, використовує фермент NiFe-гідрогеназу, здатний "віднімати" протони у органічних речовин, води і виштовхувати атоми кисню. У своєму природному вигляді цей фермент не стійкий до зовнішнього впливу. Для того, щоб вирішити цю проблему, вчені створили гібридний матеріал P22-Hyd.
Спочатку два гени бактерій кишкової палички виробляють речовини, що використовувалися для створення гідрогенази. Потім фермент поміщається до вірусної захисної оболонки (капсида), яка різко підвищує стійкість ферменту до зовнішніх впливів. У результаті загальна ефективність біоматеріалу P22-Hyd виявляється у 150 разів вищою, ніж у звичайного ферменту.
Як відзначають вчені, отриманий матеріал є набагато більш дешевим і екологічно чистим порівняно з іншими матеріалами, які використовуються на даний момент для виробництва водневого палива.
Раніше в цьому році автоконцерн Toyota представив працює на водневої основі автомобіль FCV Plus, здатний передавати невикористану електрику. Після того, як машина вичерпає себе як автомобіль, вона може бути використана в якості домашнього генератора.