У США стартували випробування універсальної мРНК-вакцини від грипу

Поділитися
У США стартували випробування універсальної мРНК-вакцини від грипу У США випробовують універсальну вакцину від грипу © freepik/freepik
Загалом у випробуванні візьмуть участь 50 добровольців.

У американському Університеті Дьюка стартувала перша фаза клінічних випробувань мРНК-вакцини від вірусу грипу. Вона була розроблена Центром дослідження вакцин Національного інституту алергії та інфекційних захворювань США (NIAID), повідомляє New Atlas.

У випробуваннях візьмуть участь 50 добровольців віком від 18 до 49 років, яких поділять на три групи. Кожна з них отримуватиме по 10, 25 або 50 грамів вакцини. Після того як вчені визначать оптимальну дозу препарату, її отримають ще 10 учасників.

У дослідженні візьме участь ще одна група добровольців, яка отримає існуюче щеплення від грипу. Таким чином, вчені зможуть порівняти імунну відповідь та безпеку вакцин.

Медики спостерігатимуть за учасниками випробувань протягом 12 місяців, що дозволить оцінити імунну відповідь на препарат, а також його короткострокову та довгострокову безпеку.

За оцінками Центру з контролю та профілактики захворювань США у гірші роки з 2010 по 2020 рік грип призводив до 710 тисяч щорічних госпіталізацій та 52 тисяч смертей у США. Щороку у всьому світі грип вбиває до 650 тисяч людей.

«Універсальна вакцина проти грипу може стати великим досягненням громадської охорони здоров'я і здатна позбавити нас як необхідності в щорічній розробці сезонних вакцин проти грипу, так і того, що пацієнти змушені щороку робити щеплення від грипу. Більш того, деякі штами вірусу грипу мають значний пандемічний потенціал. Універсальна вакцина проти грипу може бути важливою лінією захисту від поширення майбутньої пандемії грипу», — заявив Г'ю Окінклосс, виконуючий обов'язки директора NIAID.

Вакцина H1ssF націлена на гемаглютинін білка грипу. Одна частина цього білка - "головка" - змінюється в міру еволюції вірусу в різні штами, але ніжка білка змінюється набагато повільніше і залишається незмінною протягом мутацій грипу. Дослідники вважають, що саме в цьому полягає ключ до створення ефективної універсальної профілактичної вакцини тривалої дії.

Нагадаємо, в Україні особливістю епідсезону 2022/2023 стала одночасна захворюваність на COVID-19 та грип – пандемічний вірус грипу А, який прийшов до нас у 2009 році, так званим кузеном «свинячого грипу».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі