Експертна комісія американського інституту медицини (IOS) визнала "етично допустимим" появу на світ дітей, зачатих за допомогою трьох батьків. До цього процедура мітохондріального заміщення піддавалася різкій критиці з боку науковців. Повідомлення про це було поширене Science News.
Суть процедури зачаття дитини від трьох батьків полягає в мітохондріальній замісній терапії. Для зачаття використовуються гени трьох осіб: батька, матері і донора. В ході ЕКЗ з донорських клітин виділяють здорові потрібні мітохондрії, поєднують з материнською яйцеклітиною, а потім запліднюють сперматозоїдами батька. Або можливий варіант з донором-жінкою і її яйцеклітиною. Тобто основний генетичний код дитина отримує від батька з матір'ю, однак невелика його частина все ж містить дані донора.
Експертна комісія американського інституту медицини схвалила застосування процедури, ввівши при цьому ряд обмежень. Наприклад, жінкам з серйозними мітохондріальними порушеннями знадобиться безліч аналізів і дозвіл регуляторів.
За словами медиків, заміна мітохондрії допоможе позбутися близько 200 спадкових хвороб. Разом з тим, критики подібної процедури заявляють про те, що генетичні зміни не дозволять дитині наслідувати риси батьків у встановленому природою порядку, крім того, безпека мітохондріальної замісної терапії викликає у них сумніви.
Раніше створення ембріонів з використанням ДНК трьох осіб було легалізоване у Великобританії. При зачатті таким чином дитина буде мати понад 22 тисячі генів батьків і лише 37 генів донора. Гени донора не вплинуть на зовнішність і особистісні характеристики дитини, але допоможуть позбутися серйозних захворювань, пов'язаних зі сліпотою, порушенням функцій мозку і серцевими захворюваннями.