У США назвали "етично допустимим" народження дітей від трьох батьків

Поділитися
У США назвали Вчені назвали "етично допустимим" створення ембріонів з ДНК трьох людей
Заміна мітохондрії допоможе позбутися від спадкових захворювань.

Експертна комісія американського інституту медицини (IOS) визнала "етично допустимим" появу на світ дітей, зачатих за допомогою трьох батьків. До цього процедура мітохондріального заміщення піддавалася різкій критиці з боку науковців. Повідомлення про це було поширене Science News.

Суть процедури зачаття дитини від трьох батьків полягає в мітохондріальній замісній терапії. Для зачаття використовуються гени трьох осіб: батька, матері і донора. В ході ЕКЗ з донорських клітин виділяють здорові потрібні мітохондрії, поєднують з материнською яйцеклітиною, а потім запліднюють сперматозоїдами батька. Або можливий варіант з донором-жінкою і її яйцеклітиною. Тобто основний генетичний код дитина отримує від батька з матір'ю, однак невелика його частина все ж містить дані донора.

Експертна комісія американського інституту медицини схвалила застосування процедури, ввівши при цьому ряд обмежень. Наприклад, жінкам з серйозними мітохондріальними порушеннями знадобиться безліч аналізів і дозвіл регуляторів.

За словами медиків, заміна мітохондрії допоможе позбутися близько 200 спадкових хвороб. Разом з тим, критики подібної процедури заявляють про те, що генетичні зміни не дозволять дитині наслідувати риси батьків у встановленому природою порядку, крім того, безпека мітохондріальної замісної терапії викликає у них сумніви.

Раніше створення ембріонів з використанням ДНК трьох осіб було легалізоване у Великобританії. При зачатті таким чином дитина буде мати понад 22 тисячі генів батьків і лише 37 генів донора. Гени донора не вплинуть на зовнішність і особистісні характеристики дитини, але допоможуть позбутися серйозних захворювань, пов'язаних зі сліпотою, порушенням функцій мозку і серцевими захворюваннями.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі