У Румунії неподалік від міста Клуж-Напока під час будівництва заводу знайшли відразу два давні поселення, повідомляє Gherlainfo.
За даними археологів, вони розкопали в селищі Іклод неолітичне і кельтське поселення, яким 6 000 і 2 200 років. Унікальність знахідки в тому, що обидва поселення були побудовані на одному і тому ж місці. Найкраще збереглися старовинні споруди та загальне кладовище.
Роботи на околиці історичної місцевості почалися ще в липні й проходили на площі близько 1 гектара. Дослідники виявили, що на цій ділянці землі перетинаються два поселення, у яких є свої відмінні риси.
Що стосується доби неоліту, то там знайшли сліди укріплень. Археолог з Національного музею історії Трансільванії Пауль Пупеза пояснив, що в минулому, будинки були укріплені дерев'яними стінами, а найбагатші жителі жили в краще укріплених районах. На стоянці в Іклоді було знайдено не менше трьох дерев'яних стінових кілець.
Крім цього, знайшли й поховання, які були зроблені приблизно 6 000 років тому. Вони відрізнялися тим, що містили керамічні посудини, встановлені в головах і в ногах похованих. Припускають, що припаси й підношення в цих глечиках потрібні були померлим для успішного загробного життя.
Кельти, що жили в цих місцях, спалювали тіла померлих і ховали їх прах в урнах. Велику кількість кераміки двох епох, які були накладені одна на одну, також було знайдено при розкопках подвійного поселення.
Крім цього, археологи виявили яму для зберігання провізії, яка, врешті-решт, перетворилася на звалище для побутових відходів.
Предмети, знайдені в Іклоді, незабаром перевезуть в музей, щоб детально їх вивчити і проаналізувати.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Нагадаємо, що археологи в Польщі випадково знайшли кинджал вікінгів VIII століття нашої ери. Зброя збереглася практично в ідеальному стані.