У Польщі успішно пройшли випробування куленепробивного бронежилета

Поділитися
У Польщі успішно пройшли випробування куленепробивного бронежилета У разі запуску масового виробництва, ці бронежилети можуть врятувати життя не одному українському солдату © Hi-news.ru
В основі технології - рідина, яка мнгновенно твердне при ударі на високій швидкості.

Польськими вченими розробляється рідина, яка може моментально тверднути під впливом ударів при будь-яких температурах. "Рідка броня" під назвою Shear-Thickening Fluid (STF) забезпечує захист від пробивної сили високошвидкісних снарядів, розсіюючи ударну хвилю на велику площу.

"Підвищення в'язкості відбувається за рахунок субординації частинок у рідкій структурі, вони створюють захисний бар'єр від зовнішнього проникаючого фактора", - пояснила дослідник Кароліна Олшевска, яка проводила випробування STF для дослідницького центру Moratex, повідомляє Hi-News.ru.

Точний склад рідини відомий тільки фахівцям Moratex та її розробникам з Військово-технічного інституту озброєння (WITU) у Варшаві. Балістичні випробування підтвердили стійкість "рідкої броні" до дії різних снарядів.

"Перед нами була поставлена задача по створенню рідини, здатної протистояти кулям, що летять зі швидкістю 450 метрів в секунду і вище. І ми це зробили", - заявив заступник директора з наукової роботи Moratex Марцин Стружчик.

Дослідники відзначають, що STF безпечніший за традиційні бронежилети на основі кевлара. Чотирьохсантиметрове вдавлювання звичайного бронежилета під кулею може призвести до серйозних пошкоджень внутрішніх органів з подальшою смертю людини. "Рідка броня" прогинається лише на один сантиметр, усуваючи загрозу для життя на сто відсотків.

Після удару на високій швидкості уражена ділянка STF миттєво твердне, розсіюючи ударну енергію від внутрішніх органів людини. Також, матеріал має легку вагу, що забезпечує більшу свободу рухів порівняно із звичайними бронежилетами, пишаються вчені.

Польські фахівці також розробляють магнітореологічну рідину, що здатна змінювати свою в'язкість під впливом магнітного поля. Обидві рідини можуть бути використані не тільки в бронежилетах, але і для виготовлення професійного спортивного спорядження, автомобільних бамперів і захисних дорожніх огороджень.

6 жовтня 2014 року в Донецькому аеропорту через підроблений бронежилет загинув український офіцер. Осколок потрапив чоловіку в шию, перед тим пробивши наскрізь шийну пластину бронежилета. Точніше, пластини там взагалі не виявилося - через це і сталася трагедія.

5 серпня 2014 року Міністерство оборони України заявило, що має намір переглянути концепцію особистого захисту українських військових і бронетехніки, з тієї причини, що бойовики в Донбасі застосовують заряди підвищеної бронебійності. Велика частина тих бронежилетів, які поставляються для збройних сил АТО не відповідає рівню стійкості до цих засобів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі