Новозеландські палеонтологи виявили останки чубатого пінгвіна, вік яких становить три мільйони років. Як повідомляє N+1, дослідники отримали нові підтвердження того, що загальний предок загону жив на території Нової Зеландії.
У ході дослідження вчені вивчили останки пінгвіна віком 3,36 - 3,06 мільйона років, які були знайдені на Північному острові Нової Зеландії. Виявилося, що вони належали невідомому науці виду. Вчені віднесли його до загону чубатих пінгвінів, який включає в себе сім сучасних і один недавно вимерлий вид.
Новий вид - найдавніший представник свого роду в Новій Зеландії, тому його назвали Eudyptes atatu (в перекладі з мови маорі його видовий епітет означає «світанок»). За даними вчених, довжина тіла пінгвіна досягала 65 сантиметрів, а вага - п'яти кілограмів. Від сучасних видів E. atatu відрізняли деталі будови кінцівок і черепа. Наприклад, його дзьоб був тоншим, ніж у сучасних чубатих пінгвінів і швидше нагадував дзьоб жовтоокого пінгвіна. Ймовірно, у спільних предків жовтооких і чубатих пінгвінів дзьоби були тонкими, проте у останніх поступово отримали велику товщину.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше вчені з Нанкінського інституту геології і палеонтології виявили в зразках бурштина, знайдених на півночі М'янми, дивну істоту, що нагадує павука з довгим хвостом.