Увечері 22 вересня в небі над північною Німеччиною та Нідерландами пролетів незвичайний метеор. Він опустився на висоту близько 91 кілометрів над Землею, а потім «відскочив» і помчав назад в космос, повідомляє Європейське космічне агентство.
Метеороїд, як правило, є фрагментом комети або астероїда, який при вході в атмосферу стає метеором - яскравою «кулею», що проноситься по небу. Більшість з них розпадаються, а частини можуть досягати Землі в вигляді метеоритів.
Але «щасливчику», якого помітили 22 вересня, не тільки вдалося не опуститися достатньо низько, щоб не згоріти повністю, але і «втекти», лише зачепивши краї захисного газового щита нашої планети. Такі метеори реєструють дуже рідко, лише кілька разів на рік, в періоди, коли метеори летять тисячами.
Вченим вдалося виявити на Землі десятки тисяч метеоритів, але тільки близько 40 з них вдалося простежити до батьківського астероїда. Розібравшись в природі цих небесних тіл, вчені зможуть краще зрозуміти історію Сонячної системи.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Space rock skims Earth’s atmosphere, observed by the #globalmeteornetwork☄️
— ESA Operations (@esaoperations) September 24, 2020
In the early hours of 22 Sept over N. Germany & the Netherlands, a meteoroid got down to 91 km in altitude - far below orbiting satellites - before it ‘bounced’ back into space
➡️https://www.esa.int/ESA_Multimedia/Images/2020/09/Lucky_meteoroid_skims_Earth_s_atmosphere pic.twitter.com/lSG59OrQj9
В ніч з 18 на 19 травня жителі Красноярського краю, а також республіками Хакасія і Тива в Росії помітили яскраво-зелений спалах в небі. Метеор потрапив в поле зору декількох камер зовнішнього спостереження, а також автореєстраторів.