Хвилі спеки, під час яких температура піднімається до рекордних значень, будуть спостерігатися все частіше і будуть більш інтенсивними в найближчі десятиліття. Про це заявив голова Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО) Петер Таалас, повідомляє Bloomberg.
«Негативні кліматичні тенденції збережуться щонайменше до 2060 року. Хвилі спеки почастішають через зміни клімату», - заявив він на брифінгу в Женеві.
Таалас порівняв поточну кліматичну ситуацію зі спортсменом, який покращує свої показники за рахунок прийому заборонених препаратів. "Ми накачували нашу атмосферу допінгом, викидаючи все більше вуглекислого газу", - заявив глава ВМО.
У ВМО, а також Всесвітній організації охорони здоров'я заявили про те, що очікують збільшення навантаження на систему охорони здоров'я, пов'язану з нинішньою спекою в Європі. У вівторок, 20 липня, у Британії температура вперше досягла 40 градусів за Цельсієм.
Торік на Сицилії (Італія) було зафіксовано рекордну для Європи температуру 48,8 градуса Цельсія. У 2021 році були також встановлені температурні рекорди в Іспанії, Туреччині та Канаді. У ВМО очікують, що найближчим часом температура може побити нові рекорди.
Таалас підкреслив, що частіші хвилі спеки мають стати «тривожним дзвінком» для урядів та виборців. За словами представників ООН, політика має заохочувати пом'якшення наслідків зміни клімату, що допоможе містам краще адаптуватися до вищих температур, скоротити використання викопного палива та споживати менше м'яса.
Вчені зазначають, що небезпечний для людей рівень спеки виходить за межі цифр на термометрі. Важливим є також рівень вологості. Згідно з актуальними дослідженнями, критична межа температури навколишнього середовища лежить нижча за 35°С. При 100% вологості критична температура 31°, а при 60% - 38°С.