У минулому над Землею могли проливатися екстремальні зливи

Поділитися
У минулому над Землею могли проливатися екстремальні зливи Екстремальні зливи проливались у періоди потепління © Harvard University
Сильні дощі випадали на планеті у періоди потеплінь.

Вчені з Гарвардського університету заявили, що в періоди сильних потеплінь на Землі випадали дощі неймовірних масштабів і сили. За їхніми словами, дощі проливали кілька десятків сантиметрів опадів за лічені години, повідомляє Naked science.

Нинішнє потепління клімату може призвести до того, що середні температури планети піднімуться на кілька градусів. Але в минулому Земля переживала і набагато серйозніші потепління, розігріваючись на кілька десятків градусів вище за нинішній рівень. У таких умовах полярні шапки повністю танули, а тваринний світ стикався з вимиранням.

У ході нового дослідження вчені провели моделювання, яке показало, що за часів найбільшого потепління посухи змінювалися дощами неймовірної інтенсивності, які охоплювали сотні кілометрів, проливаючи десятки сантиметрів опадів за лічені години.

«Якщо поглянути на великі простори тропіків сьогодні, то десь обов'язково йде дощ. Але ми показали, що при екстремально теплому кліматі повинні проходити цілі дні без краплі дощу на величезній площі над океаном. Потім раптово потужна злива розверзалася майже по всьому регіону, виливаючи неймовірні кількості води. Потім на пару днів наставала тиша, і все повторювалося», - заявив один із авторів дослідження Якоб Сілі.

При проведенні моделювання, вчені вводили в розрахунки підвищену кількість атмосферного вуглекислого газу, яка в деяких варіантах була в 64 рази вищою за нинішню, або посилення яскравості Сонця, що призводило до нагрівання планети більш ніж на 50 градусів Цельсія. У таких умовах існував короткостроковий цикл, що спричиняв появу екстремальних злив.

Завдяки інтенсивному випаровуванню вологи з поверхні планети над нею виникав «інгулюючий шар», який перешкоджав підйому води на висоту утворення дощових хмар. Ті хмари, що формувалися вище, могли проливатись дощем, але ця волога випаровувалась, не встигаючи досягти землі та викликаючи лише охолодження.

В результаті вода накопичувалася в повітрі, температура знижувалася до моменту, коли хмарність могла сформуватися, незважаючи на «інгулюючий шар». В результаті вся волога, що скупчилася, випадала зливою.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше група вчених під керівництвом Еске Віллерслєва з Кембриджського університету заявила про те, що мамонтів та іншу мегафауну знищили не люди, які почали полювати на них. За словами дослідників, причиною вимирання тварин стало потепління клімату та зростання вологості.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі