У літніх котів з мозком відбувається те саме, що й у людей з хворобою Альцгеймера

Поділитися
Старіння супроводжується накопиченням токсичного бета-амілоїдного білка.

Міжнародна команда вчених на чолі з доктором Робертом МакГічаном з Королівської школи ветеринарних досліджень Единбурзького університету з'ясувала, що котяча деменція подібна до хвороби Альцгеймера, повідомляє Medical Xpress. 

Науковці досліджували мозок померлих від різних діагнозів котів. У тварин з деменцією синапси були насичені бета-амілоїдним білком. Синапси — це міжклітинні зв’язки. А бета-амілоїди є токсичними і пошкоджують їх.  

Одна з найрідкісніших кішок у світі більше не під загрозою зникнення
Одна з найрідкісніших кішок у світі більше не під загрозою зникнення

Деменція — це руйнівна хвороба. Незалежно від того, вражає вона людей, котів чи собак. Наше дослідження підкреслює разючу схожість між котячою деменцією та хворобою Альцгеймера у людей, — прокоментував доктор Роберт МакГічан.

Результати відкриття вчені описали у статті для журналу European Journal of Neuroscience. Його значущість полягає ще і в тому, що тепер коти можуть стати модельними тваринами для лабораторних досліджень цієї хвороби. 

Котяча деменція супроводжується порушеннями сну, безладним нявчанням, дезорієнтацією у просторі тощо. Раніше цей стан рідко розділяли на окремі хвороби, бо тваринам їх важче діагностувати. 

Вчені знайшли спосіб зробити кішок гіпоалергенними
Вчені знайшли спосіб зробити кішок гіпоалергенними

Після відкриття ветеринари отримали шанс розробити краще лікування при котячій деменції. А також вчені зможуть досліджувати різні методи лікування хвороби Альцгеймера у людей, випробовуючи їх на тваринах. Раніше для цього використовували гризунів, але вони не мають природної схильності до цієї хвороби. 

Ця хвороба є одним з найпоширеніших видів старечої деменції у людей і сягає 60–70 % з усіх випадків. Науковці регулярно шукають способи боротися із нею та полегшувати симптоми. Наприклад, дослідники з Науково-дослідного інституту Скрипса в США з’ясували, що розмарин і шавлія мають позитивний ефект. Правда, випробування проводили на мишах.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі