У лісах Мексики знайшли підземну структуру та піраміди, збудовані майя

Поділитися
У лісах Мексики знайшли підземну структуру та піраміди, збудовані майя Археологи знайшли споруди, збудовані майя © INAH
Структура розташовувалась під спортивним полем давньої цивілізації.

Археологи провели дослідження лісів Мексики за допомогою лідара та виявили приховані структури, побудовані цивілізацією майя кілька століть тому. Так, їм вдалося знайти піраміди, церемоніальний центр і підземну структуру, яка розташовувалася під полем для гри в м'яч, повідомляє IFLScience.

Археологічні роботи було проведено Національним інститутом антропології та історії Мексики (INAH) у центрі Кампече, штаті, який славиться своїми давніми руїнами майя. Вчені досліджували біосферний заповідник Балам Ку, який залишався не вивченим, його площа становить 140 квадратних кілометрів.

Місцевість у цьому регіоні складна, її важко обробляти, тому тут спостерігається набагато менше споруд та поселень, ніж у сусідніх регіонах. Виявлені об'єкти були скромнішими, з мінімальним архітектурним декором і гравюрами.

«Неминуче складається враження, що культура майя в цьому регіоні, який ми щойно досліджували, була помітно менш розвиненою, ніж культура Петена на півдні та регіонів Ченес та Чактун на півночі та сході», — заявив Іван Шпрайц, археолог із Дослідницького центру Словенської академії наук та мистецтв.

Водночас лідар допоміг вченим зробити кілька важливих відкриттів. Першу знахідку було зроблено неподалік Надцаана – місця, яке відкрили у 1990-х роках. Тут дослідники знайшли головну площу з пірамідальною конструкцією та дренажним каналом.

Крім того, вчені виявили будівлю висотою близько 13 метрів, яка, ймовірно, служила церемоніальним центром. Враховуючи висоту будівлі, поселення, мабуть, мало певне «соціально-політичне значення». У східній частині регіону, що досліджується, вчені також знайшли майданчик для гри в м'яч. Він розташовувася поверх фундаменту, який, ймовірно, відноситься до раннього класичного періоду (200-600 рр. н.е.).

Третя ж досліджувана ділянка складалася з трьох будівель, розташованих на природному пагорбі. Поруч із головною площею стояла піраміда заввишки 16 метрів, оточена кількома «підношеннями», включаючи крем'яне вістря, керамічні останки та фрагмент ноги тварини, можливо, броненосця чи великого гризуна.

Це поселення відноситься до пізнього посткласичного періоду (1250-1524 рр. н. Е..).

INAH
INAH

Раніше археологи виявили у культовому місці майя Чичен-Іца на півдні Мексики кам'яний диск, який описував традиційну гру з м'ячем. Вважається, що цей вид спорту, відомий як pelota («м'яч»), відігравав важливу роль у соціальному та політичному житті цивілізації майя. На думку археологів, знайдений артефакт описує матч, який було зіграно 1100 років тому.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі