Країни Північної Європи страждають від аномальної спеки, температура в деяких регіонах досягає 34 градусів Цельсія. Національний метеорологічний інститут Фінляндії зареєстрував найвищі температури червня з моменту свого заснування в 1844 році, повідомляє The Guardian.
У Кево в Лапландії в неділю температура піднялася до 33,6 градуса Цельсія. Це рекорд з 1914 року, коли метеорологи зафіксували температуру 34,7 градуса Цельсія. Про рекордні температури червня заявили і метеорологічні служби Швеції. У цій країні червень 2021 року став третім найспекотнішим за весь час спостережень.
Метеорологічний інститут Норвегії зареєстрував температуру 34 градуси Цельсія в Салтдалі недалеко від Полярного кола. Це найвища температура, зареєстрована в країні цього року, вона всього на 1,6 градуса нижча, ніж рекордні значення, зареєстровані в Норвегії за весь час спостережень.
Нещодавно аномальна спека була зареєстрована і в Північній Америці, де жертвами високих температур стали сотні людей. Експерти вважають, що аномальні погодні умови, пов'язані зі змінами в клімату, в подальшому будуть тільки посилюватися.
Майкл Рідер, професор метеорології в Університеті Монаша, заявив, що погода в Європі і Північній Америці пов'язана. За його словами, тропічний мінімум в західній частині Тихого океану, недалеко від Японії, порушив атмосферу, створивши брижі навколо півкулі, відомі як хвилі Россбі. Такі хвилі обрушилися на Канаду, створивши умови для аномальної спеки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Lapland under extreme heat right now. 34.3 ° C at Banak, Norway ?? This level of heat has never been observed above 70 degrees north in Europe before.
- Scott Duncan (@ScottDuncanWX) July 5, 2021
Scandinavia has been in the oven for a while. A very hot June followed by a hot start to July. Widely 10-15 ° C hotter than average. pic.twitter.com/dYLHOMrhLQ
Нагадаємо, ООН підтвердила температурний рекорд, який було зафіксовано на аргентинській антарктичній науковій станції Esperanza минулого року. Комітет Всесвітньої метеорологічної організації ООН отримав повідомлення про зафіксовану 6 лютого 2020 року температуру, яка сягнула +18,3 °C, але підтвердив її лише зараз.
Антарктика - це регіон, який теплішає найшвидше. За останні 50 років температура на півострові збільшилася майже на 3 °C.