У кургані біля Дніпра знайшли поховання сарматського воїна

Поділитися
У кургані біля Дніпра знайшли поховання сарматського воїна Останки воїна знайшли у верхній частині кургану © Новое время
Поруч з воїном поклали спис і глечик.

Археологи, які проводять розкопки в місці масового поховання в селі Новоолександрівка Дніпропетровської області, виявили поховання сарматського воїна. Як повідомили учасники Дніпровської археологічної експедиції під час трансляції на Facebook, їм вже вдалося виявить 25 поховань, на даний момент вони розчищають центральну частину кромлеха, знайденого тут.

Знайдений воїн (представник сарматської культури III століття до нашої ери - III століття нашої ери) лежав головою на північ - північний захід. У поховання також поклали спис і глечик, який розташовувався в ногах покійного. Вчені вважають, що глечик встановили між стопами померлого.

У похованні також знайшли кістки тварин, які поклали за черепом воїна. Вчені відзначають, що поховання було зроблено безпосередньо під верхньою частиною кургану, без будь-яких додаткових конструкцій.

Причина смерті воїна поки не встановлена. У його черепі вчені виявили пробоїну, але говорити про її походження без подальших вивчень рано.

За словами дослідників, їм вже вдалося дістатися до центральної частини кромлеха і з'ясувати, що він складається з 64 брил, які збереглися на місці. Загальна ж кількість брил було куди більше, оскільки деякі з них були вилучені. «Тобто, це величезна структура, яка підпадає під характеристику мегалітів», - розповів начальник Дніпровської археологічної експедиції Дмитро Тесленко.

Вік кромлеха вчені оцінюють приблизно в п'ять тисяч років. Зробити такий висновок вченим допомогли зразки кераміки, які були знайдені поруч з конструкцією. Радіовуглецеве датування поховань, які супроводжуються такою керамікою, датуються останньою чвертю четвертого тисячоліття до нашої ери. Тобто, вік кромлеха становить п'ять тисяч і кілька сотень років.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше археологи знайшли найдавніші інструменти для створення татуювань. Їхній вік оцінюється в три тисячі років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі