Китайські розробники представили нейроморфний чіп "Дарвін", який працює за принципом, схожим з людським мозком. Як повідомляє "Сіньхуа", чіп містить більше двох тисяч штучних нейронів і чотири мільйони синапсів.
У розробці чіпа, яка тривала більше року, взяли участь фахівці двох китайських університетів. За словами одного з розробників, ""Дарвін" містить 2048 штучних нейронів і більше чотирьох мільйонів синапсів –дві основні складові людського мозку. Чіп може виконувати роботу мозку, використовуючи нейронні мережі, в яких нейрони зв'язані один з одним через синапси".
Чіп, як і мозок людини, здатний обробляти нечітку інформацію. Планується, що "Дарвін" буде використовуватися в першу чергу в робототехніці. Також можливий зв'язок цього чіпа з реальним людським мозком. Наприклад, працюючи "в парі", чіп може переміщати об'єкти на моніторі, керуючись уявними вказівками свого "напарника".
Раніше повідомлялося про те, що вченим вдалося в деталях реконструювати за допомогою комп'ютера частину щурячого мозку. Модель включає в себе 31 тисячу нейронів і більше 37 мільйонів контактів між ними. Створена модель є першим продуктом проекту Blue Brain, запущеного 10 років тому. На думку вчених, створення моделі щурячого мозку зробило їх на крок ближче до основної мети дослідження – створення повномасштабної комп'ютерної моделі мозку людини, що дозволить в подальшому досліджувати свідомість.