У Китаї побудували найбільший радіотелескоп у світі – його площу можна порівняти з 30 футбольними полями. Працювали над створенням телескопа 5 років, його вартість – 180 млн доларів.
Як повідомив голова Національної астрономічної обсерваторії Китаю Женг Шаоньяна, у радіотелескопа є потенціал для пошуку об'єктів, які дозволять краще зрозуміти появу Всесвіту. FAST, за його словами, буде "глобальним лідером" 10 - 20 років.
world's largest radio telescope takes shape, breakthroughs on scientific goals expected https://t.co/gXaAstVkJM pic.twitter.com/PzF0G2EZXI
- China Xinhua News (@XHNews) 3 липня 2016 р.
Свою роботу він розпочне у вересні 2016 року. Радіотелескоп потрібен, щоб приймати радіовипромінювання небесних об'єктів і досліджувати їх характеристики. Він складається з антенного пристрою і чутливого приймального пристрою (радіометра), яке посилює прийняте радіовипромінювання і перетворює його в зручну для реєстрації та обробки форму.
Історія радіотелескопів почалася у 1931 році, з експериментів Карла Янського на полігоні фірми Bell Telephone Labs.
В Україні є радіотелескоп УТР-2 у Харкові, який побудували в 1969 році. Він і зараз є найбільшим і найбільш досконалим у світі інструментом декаметрового діапазону хвиль.