У Китаї до боротьби з поширенням коронавірусу підключили штучний інтелект

Поділитися
У Китаї до боротьби з поширенням коронавірусу підключили штучний інтелект Додатки на основі ШІ допомагають боротися з поширенням коронавірусу
Роботи розприскують дезинфікуючий засоби, а боти обдзвонюють тих, хто знаходиться у зоні ризику.

Спалах коронавірусу, який відбувається в Китаї, дав поштовх для розвитку технології штучного інтелекту. Так, в деяких відділеннях дезінфікуючі засоби розприскують роботи, а боти попереджають людей про правила карантину, повідомляє Tech in Asia.

У Шанхаї технологія штучного інтелекту використовується для більш ефективної ранньої діагностики коронавірусу. Тим же, хто потрапив у зону ризику розвитку захворювання, дзвонять боти, які задають питання про здоров'я і рекомендують залишатися вдома.

"Виходячи з вашого стану, ми рекомендуємо вам залишитися вдома на 14-денний карантин... ми відправимо ваші дані центрам здоров'я, будь ласка, зверніться в місцевий комітет, якщо вам потрібна якась допомога", - сказав ШІ-бот одному з пацієнтів.

Голосовий робот, який збирає і перевіряє інформацію, включаючи ім'я пацієнта, стан здоров'я та місцезнаходження, задає різні питання і може здійснити 200 дзвінків за п'ять хвилин. Людям на це знадобилося б дві-три години. Бот аналізує інформацію і робить денні звіти, що дозволяє прискорити процес моніторингу швидкості поширення вірусу.

Автономні роботи також замінили людей-прибиральників в лікарнях, щоб уникнути їхнього зараження. За даними китайських ЗМІ, робот, розроблений компанією Shanghai Lingzhi Technology, може розприскувати дезінфікуючі речовини три години без зупинки.

У більш віддалених регіонах Китаю влада використовує дрони, оснащені гучномовцями, для попередження людей про необхідність залишатися вдома або носити маски. Технології штучного інтелекту використовуються також на контрольних точках в аеропортах і на залізничних станціях.

Китайська інтернет-компанія Qihoo 360 разом з NoSugar Tech розробила платформу, яка дозволяє користувачам дізнатися, чи не подорожують вони з кимось, хто заразився новим коронавірусом. Для створення платформи використовуються дані з офіційних джерел, а для її обробки та оновлення – ШІ.

Користувачам необхідно просто ввести дату подорожі і номер рейсу або потяга. За два дні після релізу, додатком скористався 21 мільйон осіб.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила спалах коронавірусу 2019-nCoV "надзвичайною ситуацією в області суспільної охорони здоров'я, що має міжнародне значення". У ВООЗ побоюються, що вірус потрапить на територію країн зі слабкою системою охорони здоров'я.

Вперше цей коронавірус діагностували у грудні минулого року. Новий коронавірус став сьомим вірусом такого типу, якими може заразитися людина.

Влада КНР запровадила жорсткий карантин в Ухані та інших містах, де зафіксовано спалах захворювання. Вильоти туристичних груп з Китаю припинені.

Коронавірус швидкими темпами поширюється в усьому світі. Редакція DT.UA зібрала найважливішу інформацію, пов'язану з небезпечним захворюванням.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі