У Києві відкриється новий «Музей науки»: що чекає на відвідувачів

Фото
Поділитися
Відвідувачі зможуть запустити в небо блискавку, розгадати оптичну ілюзію і привести в дію інтерактивну стелю.

24 вересня Мала академія наук відкриє на ВДНГ перший державний «Музей науки». Мета цього місця - стати простором, в якому тисячі українців зможуть зробити перший крок до знайомства з наукою, і дізнатися, як дослідження і технології пов'язані з нашим повсякденним життям.

Організатори обіцяють багато цікавого і призводять п'ять причин, за якими варто прийти в новий «Музей науки».

1. Запустити в скло кулю для боулінгу і випробувати ще 100 інтерактивних експонатів. Завдяки співпраці Малої академії наук України з Міжнародною асоціацією науково-технологічних центрів (ASTC) в музеї з'явилися експонати з США, Канади, Великої Британії, Швеції та Польщі. Наприклад, зона «Дивна матерія» родом з Канади розповідає про властивості матеріалів. Тут дозволено робити все, що допоможе їх досліджувати: торкатися, рухати, тиснути і бити. І навіть перевіряти на міцність скло, запускаючи в нього кулю для боулінгу! У виставковому просторі на відвідувачів також чекають: двометрова голограма з Великої Британії - таких лише дві в усьому світі; велосипед на квадратних колесах з Музею математики в Нью-Йорку; інтерактивний стіл з 3D-моделлю людського тіла, привезений зі Швеції, і ще понад 100 інтерактивних експонатів.

2. Побувати в ревіталізірованном павільйоні «Наука». «Музей науки» розташувався в павільйоні №23 «Наука» на території ВДНГ. Ще в 1965 році простір створили для проведення наукових виставок. З відкриттям музею павільйон поверне свою основну функцію. Ревіталізацію будівлі проводили з турботою про архітектурну спадщину: зберегли мармур, сходи, лінійний малюнок фасаду, а величезну скляну стелю наділили новою функцією. Тепер він не тільки архітектурна прикраса, а й повноцінний експонат площею 400 кв.м. Робота стелі залежить від відвідувачів: правильні відповіді на питання тематичних тестів змінюють її колір, розкриваючи тему спектра.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

3. Зібрати міст Леонардо да Вінчі і запустити блискавку в котушці Тесли. Крім того, кожен відвідувач зможе дізнатися цікаві факти про відомих українських вчених. Наприклад, про фізика Івана Пулюя, який став першопрохідцем в дослідженні рентгенівських променів, і про Данила Заболотного, який врятував Індію від холери.

4. Побачити оптичну ілюзію, яку створив для «Музею науки» популярний вчений Девід Новик. А ще - доторкнутися до 60-кілограмового кристалу, створити вулкан в інтерактивній пісочниці і відправитися в космічну подорож.

5. Записатися в нові Ілони Маски. Основним наповненням «Музею науки» організатори називають не експонати, а безліч освітніх програм для відвідувачів різного віку: від турів для вчителів і захоплюючих наукових шоу до відкритих лекцій і навчальних програм для сімей. Освітня програма музею буде оновлюватися кожні два місяці. Також після відвідин простору можна буде записатися в наукові гуртки, секції та студії, а пізніше і в лабораторії, дослідницькі експедиції і навіть проекти CERN, ANL, NASA, з якими співпрацює МАНУ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі