Команда вчених знайшла в Казахстані кам'яний жертовник і парадний меч, який покритий золотом, повідомляє Forbes. Вони розкопали могильник в Жагабулак в Мугалжарському районі.
Виявилося, що саме поховання є великим комплексом, який належить до ранньої залізної доби. Там також знайшли бронзові дзеркала, пряжки з золота та інші предмети. Дослідження археологічної пам'ятки ще триває.
Знайдений парадний меч виявився довжиною майже в 40 сантиметрів. На ньому добре збереглося золоте покриття, а це свідчить про те, що меч не використали як зброю, а швидше за все, він був призначений для церемоній.
У сарматів - стародавнього народу іраномовних кочівників, меч був особливим символом бога війни.
Крім стародавніх артефактів, в Каргалинському районі Казахстану археологи знайшли поселення бронзової доби. Воно унікальне, адже на його території знайшли металургійну піч.
А це означає, що племена, які жили на сучасній території Актюбінської області в період бронзової доби вміли виготовляти металеві предмети.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Нагадаємо, що археологи знайшли в Мексиці букети віком майже дві тисячі років. Збереглися навіть бавовняні мотузки, які зав'язані навколо букетів.