У Канаді знайшли найдавнішу мумію вовченяти

Поділитися
У Канаді знайшли найдавнішу мумію вовченяти Вовченя загинуло 57 тисяч років тому © Naked Science
Щеня загинуло близько 57 тисяч років тому.

Група вчених під керівництвом Джулі Мічен, палеонтолога і професора анатомії з Університету Де-Мойн у Айові, виявила в Юконі (північний захід Канади) мумію вовченя, що прекрасно збереглася. Останки хижака зберігалися у вічній мерзлоті - частині кріолітозони, яка характеризується відсутністю періодичного відтаювання, повідомляє Naked science.

Знайдена вченими тварина - це самка сірого вовка, на момент смерті їй було всього кілька місяців. На думку дослідників, 57 тисяч років тому, в липні або на початку серпня, тварина виявилася похованою в результаті обвалення входу в її піщане лігво і померла від нестачі повітря. Мумія молодої самиці вагою 670 грамів і 417 міліметрів в довжину від морди до основи хвоста лежала там протягом багатьох століть, поки кілька років тому її не знайшов місцевий золотошукач Ніл Лавлесс. Він поклав останки в холодильник і передав вченим.

Вчені відзначають, що останки тварини збереглися дуже добре, вони можуть роздивитися шкіру, хутро і зуби. За їхніми словами, Жур (так назвав вовченя місцевий народ) жила в період між льодовиковими періодами: погода стояла доволі тепла, щоб в цьому регіоні текли річки.

На момент смерті Жур було від шести до семи тижнів, вона була здорова і добре харчувалася. Що сталося з її матір'ю і іншими членами зграї, невідомо. Можливо, Жур була єдиним щеням або ж в момент обвалення інших вовків в лігві не було.

Вивчення ДНК тварини показало, що перед фахівцями - мумія арктичного вовка плейстоцену. Жур походила від древніх вовків Сибіру і Аляски. Це той самий вид, що і сучасні сірі вовки, але не їх прямий предок, оскільки псові, як і люди, почали прибувати з Євразії декількома хвилями, починаючи з 500 тисяч років тому. До того ж, уточнюють вчені, спочатку сірих вовків на території Юкону винищили, а потім замість них прийшли нові популяції, які і просунулися далі на південь.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені з Сієнського університету виявили в Італії останки собаки, які можуть належати найдавнішій одомашненій особині. За словами дослідників, вік знахідки складає 14-20 тисяч років, вони сподіваються, що вона зможе пролити світло на те, як собаки перетворилися з диких тварин на компаньйонів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі