Група польських та українських археологів виявила в Херсонській області давньогрецьке поселення, засноване у другому столітті нашої ери.
Перед початком розкопок археологи провели геофізичні дослідження і аерофотозйомку поселення за допомогою повітряного змія. Ці дані дозволили вченим скласти карту поселення і почати розкопки. У результаті були знайдені залишки міських укріплень - захисних стін та ровів. Після проведення геофізичних досліджень археологи припустили, що у поселенні є невідомі об'єкти, які знаходяться під шаром грунту і їх потрібно досліджувати.
Як заявив керівник польських археологів Марчін Матери, на сьогоднішній день знайдено близько 12 давньогрецьких поселень в пониззі Дніпра. Поселення ніколи належним чином не досліджувались, тому археологи планують у першу чергу провести геофізичні дослідження кожного поселення.
Оскільки поселення було розташоване неподалік від давньогрецької колонії Ольвії, вчені висунули гіпотезу, що воно служило "ринковою площею" для стародавніх мешканців дніпровської степу і мешканців колонії. Можливо, поселення служило і для захисту водних шляхів вгору по Дніпру.
Раніше повідомлялося про те, що на острові Хортиця археологи розкопали унікальний культовий комплекс епохи ранньої бронзи, датований III тис. до н. е. з унікальним похованням давнього жерця або вождя племені. За словами археологів, його можна вважати "українським Стоунхенджем" - з цього місця люди раніше спостерігали за небом і світилами.