Французький яхтсмен та засновник громадської організації The SeaCleaners Іван Бурнйон презентував креслення свого нового винаходу – перший корабель-завод очищувач під назвою «Манта», повідомляє «Новое время». Це катамаран довжиною 56 метрів, що працює за допомогою електродвигунів та високотехнологічних вітрил.
Принцип роботи полягає в тому, що конвеєрні стрічки збирають та сортують сміття, а потім доставляють відходи до пальника. Там пластик розплавляється та утворює газ, що в свою чергу приводить до руху турбіну. Таким чином катамаран має хоча б частково вирішити проблему забруднення світового океану та водночас зекономити до 70% енергії.
Іван Бурнйон – завзятий мандрівник. Ідея створити судно-очищувач прийшла до нього під час однієї з подорожей. «Коли я був у Південно-східній Азії, я повинен був зупиняти свій корабель кожні 15 хвилин, щоб очистити від пластику дрейф або керма», - розповів яхтсмен агентству franceinfo.
Катамаран «Манта» буде здатний збирати і переробляти шматки пластику від 10 міліметрів. За підрахунками розробника, один корабель зможе за рік збирати до 10 тисяч тон сміття, а 400 таких човнів змогли б очистити третину світового океану до 2060 року.
Команда Бурнйона планує ввести в експлуатацію катамарани «Манта» у 2024 році.
Раніше вчені встановили, як пластик потрапляє до Північного Льодовитого океану. В середньому на кубічний метр океанської води припадає близько 40 частинок мікропластика.