У Франції почали пошуки "нової печери Ласко"

Поділитися
У Франції почали пошуки
За словами невідомої француженки, "нова печера Ласко" знаходиться приблизно в чотирьох кілометрах від оригінальної печери, неподалік від комуни Монтіньяк.

У французькому департаменті Дордонь почалися пошуки печери з давньої наскельним живописом. Про її існування регіональним властям повідомила місцева мешканка, ім'я якої не називається. Про це пише Le Figaro.

За словами невідомої француженки, "нова печера Ласко" знаходиться приблизно в чотирьох кілометрах від оригінальної печери, неподалік від комуни Монтіньяк. Її знайшов чоловік місцевої мешканки в 1962 році, але не став повідомляти про свою знахідку уряду, побоюючись "зайвих клопотів". Він завалив виявлений вхід в печеру з малюнками і протягом 51 року про це не розповідав нікому, окрім членів родини. Як заявив мер Монтиньяка Лоран Матьє, сімдесятирічна жінка розповіла про невідому печері ще в серпні 2013 року, після смерті свого чоловіка, однак влада досі тримали цю інформацію в секреті, так як не могли знайти їй підтвердження.

Представники міського правління та регіональне міністерство культури вирішили оприлюднити інформацію про можливе відкриття після того, як стали можливими подальші дослідження. Земля, на якій імовірно знаходиться вхід у печеру (на березі річки Везер, протилежному тому, де розташована Ласко), знаходиться в приватній власності; нещодавно у неї змінився власник. Найближчим часом, за словами Матьє, територія площею десять гектарів буде обгороджена і на ній розпочнуться археологічні дослідження. Весь цей час зона пошуку буде охоронятися поліцією, щоб уникнути "натовпи захоплених археологів-любителів з лопатами і кирками, які прагнуть відкрити "нову Ласко"".

Печера Ласко є одним з найважливіших палеолітичних пам'яток Європи. Стіни печери суцільно покриті малюнками віком близько 17 тисяч років. Вона була відкрита у 1940 році чотирма підлітками. У тому ж році її класифікували як історичний пам'ятник Франції. У 1979 році печера увійшла в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

У 1960-х доступ широкої публіки до печери Ласко був заборонений через порушення біологічного балансу. Оригінальну печеру законсервували, а поруч з нею в 1983 році відкрили репродукцію частини печери під назвою Ласко II. !zn

Читайте також:

За мільйон років стародавні люди з'їли майже всіх великих хижаків

Вчені виявили, що стародавні люди навчилися користуватися вогнем мільйон років тому

У Китаї знайшли останки невідомого предка людини (фото)

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі