Міжнародна команда біологів виявила новий вид поліпів, що флюоресціюють, які мешкають на раковинах молюсків. Результати досліджень вчених були опубліковані в журналі PLoS ONE.
Біологи за допомогою спеціального освітлення в ультрафіолетовому спектрі з жовтими світлофільтрами розглядали мешканців коралових рифів архіпелагу Фарасан (Саудівська Аравія, південь Червоного моря). В результаті дослідники виявили "флуоресціюючі ліхтарики", при найближчому розгляді схожі на гідр з шкільного підручника з біології.
Виявлений біологами новий вид утворює колонії, які прикрашають гірляндами запалених вогників раковини мініатюрних черевоногих молюсків Nassarius margaritifer. Ці молюски днем зариваються в пісок, а вночі виповзають на поверхню дна для полювання на інших безхребетних.
Раніше вчені з'ясували, що деякі медузи перетворилися на одноклітинних паразитів. Випадок став безпрецедентним прикладом еволюції в бік спрощення з великої тварини в мікроскопічного паразита. Він змусив вчених переглянути свої уявлення про світ тварин.