До 2050 року сільське господарство порушить місця проживання 90% хребетних тварин

Поділитися
До 2050 року сільське господарство порушить місця проживання 90% хребетних тварин До 2050 року площа земель сільськогосподарського призначення збільшиться на 26% © depositphotos / seregalsv
Через 30 років площа сільськогосподарських земель збільшиться на 3,35 мільйона квадрантних кілометрів.

Вчені з Лідського університету провели моделювання, яке показало, що при збереженні поточних темпів ведення сільського господарства до 2050 року площі земель сільськогосподарського призначення збільшаться на 3,35 мільйона квадратних кілометрів (на 26%). Це розширення відбудеться за рахунок природних ландшафтів, що порушить місцеперебування 87,7% хребетних, які мешкають на суші, повідомляє N+1.

Дослідники створили модель, в яку включили ареали 19859 видів хребетних - 4003 видів земноводних, 10895 видів птахів і 4961 вид ссавців. 

Для побудови моделі автори використовували емпіричні дані про зміну сільськогосподарських земель по всьому світу з 2001 по 2013 роки. Серед найважливіших показників вчені відзначили придатність територій для ведення сільського господарства, поточний стан ґрунтового покриву, близькість до інших земель сільськогосподарського призначення, особливо охоронюваних територій і ринків збуту. Такі дані об'єднувалися з оцінками попиту на сільськогосподарські угіддя в 2010-2050 роки, взятими з моделі EAT-Lancet.

У результаті вчені з'ясували, що до 2050 року площа сільськогосподарських земель збільшиться на 26%. Найяскравіше виражений приріст таких земель відбудеться в Африці на південь від Сахари, особливо в її тропічному поясі, а також в Південній і Південно-Східній Азії (Пакистан, Бангладеш і південь Малайзії). Також автори прийшли до висновку, що до 2050 року розширення сільськогосподарських земель торкнеться місцеперебування 17409 видів хребетних, або 87,7% цих тварин. При цьому 1280 видів позбудуться більш ніж 25% площі своїх ареалів. Положення шести відсотків видів, більшу частину яких складають птиці, покращиться - їх ареали розширяться, тому що вони зможуть жити і на сільськогосподарських угіддях.

За словами дослідників, найбільш ефективними превентивними заходами для втрати середовища існування можуть стати усунення розриву в врожайності в усьому світі, глобальний перехід до більш здорового харчування, скорочення продовольчих втрат і відходів вдвічі, а також глобальне планування землекористування в сільському господарстві, щоб уникнути конкуренції. Розрахунки з урахуванням таких заходів показали, що до 2050 року можна домогтися скорочення площі земель сільськогосподарського призначення на 3,4 мільйона квадратних кілометрів в порівнянні з рівнем 2010 року і втрати площі ареалів хребетних на рівні менш ніж одного відсотка. При такому сценарії лише 33 види хребетних на планеті втратять більше ніж 25% своїх місць проживання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше Всесвітній фонд дикої природи опублікував звіт «Жива планета». Його висновки свідчать про те, що з 1970 року популяції ссавців, птахів, амфібій, рептилій і риб у всьому світі скоротилися в середньому на дві третини. Серед основних причин скорочення популяцій - ті ж причини, які ведуть до появи зоонозних хвороб.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі