Twitter без пояснення причин заблокував облікові записи кількох журналістів провідних світових ЗМІ. Як повідомляє CNN, забанено були облікові записи журналістів, які активно критикували політики нового керівництва соціальної мережі.
Так, під бан потрапили акаунти, які належать Доні О'Саллівану з CNN, Райану Маку з The New York Times, Дрю Харвеллу з The Washington Post та незалежного журналіста Аарона Рупара.
Ані представники Twitter, ані новий власник соцмережі Ілон Маск не відповіли на прохання прокоментувати цю ситуацію.
Маск заявляв, що журналісти порушили його правило щодо «доксінгу» - публікацію розташування в режимі реального часу, що бізнесмен назвав «координатами вбивства». Але, наприклад, О'Салліван не публікував координати Маска.
Незадовго до бана облікового запису, він написав про соціальну мережу Mastodon, яка продовжувала публікувати дані з @ElonJet - облікового запису, що публікував координати особистого літака Маска. Інші журналісти, акаунти яких заблоковані, також писали про цей обліковий запис.
«Доксінг» - це практика обміну інформацією про домашню адресу або іншу особисту інформацію. Але @ElonJet публікував дані про пересування літака, отримані з відкритих джерел.
Як зазначає CNN, блокування акаунтів журналістів порушує питання про майбутнє Twitter, а також про те, чи справді Маск є прихильником свободи слова.
Нагадаємо, раніше Маск заявив, що Twitter блокуватиме акаунти, які публікують дані про пересування людей у режимі реального часу. Він також додав, що подав до суду на творця облікового запису @ElonJet Джека Свінні.