Цього тижня на Землі очікується магнітна буря

Поділитися
Цього тижня на Землі очікується магнітна буря Сонце викинуло у бік Землі хмару темної плазми © Solar Dynamics Observatory
Сонце викинуло убік планети темну плазму.

Вчені заявили, що в середу, 17 серпня, Землю може накрити слабка або помірна магнітна буря. Вона буде пов'язана з викидом на Сонці (СМЕ), що стався у неділю, повідомляє SpaceWeather.

Крім того, магнітна буря може накрити нашу планету і 18 серпня, до Землі на високій швидкості мчить потік сонячного вітру.

СМЕ було викинуто у бік Землі під час «виверження темної плазми», яке відбулося на Сонці 14 серпня. Його джерелом виступила сонячна пляма AR3076. Рухаючись на швидкості понад 600 кілометрів за секунду, плюм призвів до коронального викиду маси. Спостереження, проведені за допомогою обсерваторії SOHO, показали, що компонент СМЕ спрямований у бік Землі і може призвести до слабкої або помірної магнітної бурі 17 серпня.

Магнітні бурі – це обурення геомагнітного поля Землі, які можуть тривати від кількох годин до кількох днів і мати різну інтенсивність. Вони впливають на роботу систем зв'язку, можуть викликати технічні збої.

Магнітні бурі можуть впливати і на стан літніх та метеозалежних людей. Так, людина може відчувати головний біль, запаморочення, нудоту, дратівливість, безсоння, біль у м'язах тощо.

Раніше вчені заявили про те, що посилення сонячної активності змушує супутники, що знаходяться на орбіті Землі, сходити зі своїх орбіт. За прогнозами дослідників, надалі ситуація лише погіршуватиметься.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі