Технологія штучного інтелекту стрімко розвивається, проникаючи майже у всі сфери нашого життя, не минаючи й медіа. Вже відомо про три сотні сайтів, контент яких генерується штучним інтелектом. Втім, незважаючи на те, що ШІ вже загострює всі наявні проблеми у медійній сфері ставлення українців до контролю за такою технологією є неоднорідним. Про це свідчать дані опитування, проведеного Центром Разумкова на замовлення ZN.UA у червні 2023 року, пише у статті «Ставлення українців до штучного інтелекту на диво легковажне. Дарма» Юлія Самаєва.
Більше 27% респондентів, які знають або хоча б уявляють, що таке штучний інтелект, відповідаючи на питання, чи має держава обмежувати використання чат-ботів та інших подібних технологій штучного інтелекту, обрали відповідь «не знаю». Ще 32,4% вважають, що жодних обмежень технологія не потребує. На необхідність контролю та обмежень вказали лише 34% українців, радикалів же, які переконані, що технології треба заблокувати повністю, в Україні лише 3%.
Для порівняння, у США кількість тих, хто вважає, що ШІ принесе більше шкоди, ніж користі, складає 65%. Звісно, у них глибше поширення технології, ширше її застосування, вже наявні пов’язані із цим проблеми, але навряд це має нас втішати. Чим вища наша неготовність, тим ми вразливіші, тим простіше буде нами маніпулювати і використовувати технології проти нас.
Опитування на замовлення ZN.UA проводилося з 23 по 28 червня 2023 року методом face-to-face у 22 областях України та м. Києві. Опитано 2018 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Нагадаємо, наприкінці березня понад тисячу експертів, серед яких засновник SpaceX і Tesla Ілон Маск, один із засновників Apple Стів Возняк, Юваль Ной Харарі та інші, підписали листа, в якому закликали поставити на паузу розробку просунутого штучного інтелекту.