The Economist: Хто переможе в битві між Apple і Путіним?

Поділитися
The Economist: Хто переможе в битві між Apple і Путіним?
Світ і Україна стежитимуть за тим, поступиться компанія Кремлю чи ні.

Хто переможе в битві між найбільшою у світі компанією Apple і президентом Росії, автократом з ядерною зброєю Володимиром Путіним? 2 грудня президент Росії підписав суперечливий закон, що забороняє продаж в Росії пристроїв без попередньо завантажених додатків російського виробництва. Закон, який набирає чинності в липні наступного року, був названий "законом проти Apple", оскільки він непропорційно впливає на технологічного гіганта, відомого своєю наполегливістю зберігати жорсткий контроль над додатками, які він дозволяє на своїх пристроях, пише журнал The Economist.

Наголошується, що прихильники закону описали його як спосіб захистити російські інтернет-компанії, а також допомогти літнім громадянам, які можуть натрапляти на труднощі при використанні смартфонів. Поки невідомо, які програми російського виробництва повинні бути встановлені. Місцеві активісти з цифрових прав, такі як Артем Козлюк, стурбовані тим, що ці програми можуть "таємно збирати інформацію: місце розташування, використовувані інструменти й послуги і т. д.". Додатки можуть бути видалені, але тільки якщо користувачі знають про це. Є підозри, що вони можуть залишатися в телефонах, навіть після формального видалення.

Законодавство пішло за іншим новим законом, що просуває "суверенний інтернет"; з 1 листопада уряд Росії надав собі право відокремити російський інтернет від світового. Це непокоїть багатьох місцевих інтернет-активістів та експертів, хоча є сумніви, що поточна мережева інфраструктура може з цим впорається. Ще до цього сайти, які відмовлялися розміщувати сервера на території Росії були заблоковані. Серед них LinkedIn. А на цьому тижні російська влада провела рейд в московських офісах Nginx - американської веб-сервер компанії. "Закон проти Apple" може бути задуманий як урок для інших гігантів, зокрема, Google, що володіє YouTube і Facebook, відзначає журнал.

Чиновники Apple можуть подумати, що російський ринок занадто малий, щоб виправдати зміну політики. Але нещодавно компанія вирішила піти на іншу спірну поступку. Починаючи з кінця листопада, карти Apple і додатки з погодою, використовувані в Росії, показують незаконно анексований Кримський півострів російським. Навіть коли додаток користувачі юзають за межами Росії, додаток погоди незвично показує кримські міста без належності до якої-небудь країні. А на картах Apple є таємнича пунктирна лінія, що відокремлює півострів від решти України.

Apple, можливо, запропонувала таку опцію в надії на згладжування відносин з Москвою. Але такі дії компанії не сподобалися Україні. Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко звинуватив Apple в тому, що компанії "наплювати" на його країну. Речник Apple говорить, що компанія "глибше розгляне питання зі спірними кордонами". Але група європейських парламентаріїв подала офіційну скаргу, і репутації компанії вже завдано шкоди.

На відміну від Facebook і Google, Apple досі уникала політичних скандалів. У компанії є шість місяців, щоб вирішити, йти з російського ринку чи ні. Світ і Україна будуть стежити за тим, поступиться компанія Кремлю чи ні.

Раніше Apple змінив позначення кримських міст як частини РФ для користувачів у Росії на картах та в додатку "Погода". Користувачі в інших країнах, а також у самому Криму бачать назви міст без згадування конкретної країни. Посольство України в США звернулося до керівництва Apple та Держдепартаменту США щодо цієї ситуації.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі