Температура океану досягла рекордних значень, і це погані новини

Поділитися
Температура океану досягла рекордних значень, і це погані новини Температура океанів досягла рекордних значень © Renee Capozzola/UPY
Потепління океанів може негативно позначитися на кліматі планети.

Температура океанів Землі досягла рекордних значень, оскільки вони поглинають тепло від змін клімату. І це може мати жахливі наслідки для здоров'я нашої планети, повідомляє ВВС.

За даними служби ЄС зі зміни клімату Copernicus, цього тижня середня денна глобальна температура поверхні моря побила рекорд 2016 року. Вона досягла 20,96 градуса Цельсія, що набагато вище середнього показника для цієї пори року.

Океани є життєво важливими регуляторами клімату. Вони поглинають тепло, виробляють половину земного кисню та визначають погодні умови.

Більш теплі води відрізняються меншою здатністю поглинати вуглекислий газ, тобто в атмосфері залишиться більше цього парникового газу. Це прискорить танення льодовиків, вода яких надходить до океану, що призводить до підвищення рівня моря.

Висока температура води впливає на морські види, наприклад, китів, які шукають прохолодні води, порушуючи харчові ланцюжки. Науковці побоюються, що підвищення температури може вплинути на запаси риби.

Деякі хижі види, наприклад акули, можуть стати агресивнішими, оскільки вони губляться в тепліших водах.

«Коли ви стрибаєте у воду, ви почуваєтеся як у ванні. Просто зараз широко поширене знебарвлення коралів на мілководних рифах у Флориді, і багато коралів вже загинули», — заявила Кетрін Ліснескі, яка спостерігає за морською хвилею тепла в Мексиканській затоці для Національного управління океанічних та атмосферних досліджень.

«Ми завдаємо океанам більшого стресу, ніж будь-коли в історії», — вважає Метт Фрост з Плімутської морської лабораторії у Великій Британії, говорячи про те, як забруднення та надмірний вилов риби також впливають на океани.

Вчені також висловлюють стурбованість часом настання нового рекорду. Як розповіла Саманта Берджесс із Служби зміни клімату Copernicus, температура океану має досягти пікових значень у березні. Якщо ж рекордні показники було зареєстровано зараз, то до березня температура може стати ще вищою.

Дослідники мають намір вивчити те, чому океани стали такими гарячими. Водночас вчені зазначають, що океани поглинають більшу частину тепла від викидів парникових газів.

«Чим більше ми спалюємо викопне паливо, тим більше надлишкового тепла буде забрано океанами, а це означає, що тим більше часу потрібно, щоб стабілізувати їх і повернути на колишнє місце», — пояснила Берджесс.

Нові показники температури побили рекорд 2016 року, який був встановлений, коли на планеті розвинувся потужний Ель-Ніньо, який набрав сили. Зараз фаза Ель-Ніньо знаходиться на своєму початку, феномен все ще слабкий, а це означає, що найближчим часом температура океану підвищуватиметься.

Нагадаємо, комбінація літа в Північній півкулі, Ель-Ніньо, що розвивається, і підвищення викидів парникових газів зробила липень 2023 найспекотнішим місяцем в історії спостережень. Саме собою це не викликає подиву, але кліматологів турбує розмір стрибка, який зробила температура.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі