Нормальна активність комети обумовлена впливом сонячного світла, яке випаровує поклади льоду біля ядра небесного тіла. Речовина, яка при цьому виділяється, утворює кому. Разом з тим, у більшості комет спостерігаються спонтанні вибухи, які можуть значною мірою посилити їхню активність. На даний момент дослідники не можуть пояснити, з чим ці вибухи пов'язані.
Незважаючи на те, що комета 46P/Wirtanen зблизилася з Землею 16 грудня 2018 року, вчені помітили вибух на ній значно раніше, 26 вересня. Подія почалася як яскравий спалах, який тривав близько години, потім, протягом восьми годин, яскравість зростала повільніше. Після того, як спалах досяг максимуму яскравості, вона протягом двох тижнів почала поступово тьмяніти.
Дослідники підрахували, що в результаті вибуху з поверхні комети виділилося близько мільйона кілограмів матеріалу. Швидше за все, на небесному тілі з'явився кратер діаметром 20 метрів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
TESS протягом своєї дворічної місії повинен допомогти вченим знайти нові планети, придатні до життя. Передбачається, що телескоп, оснащений чотирма ширококутними камерами, вивчить більше 200 тисяч зірок на відстані до 300 світлових років. Супутник буде шукати на яскравому тлі зірок крихітні плями, які можуть виявитися планетами. Всього вчені розраховують виявити кілька тисяч планет, якими в подальшому будуть більш поглиблено займатися інші телескопи.