Телескоп "Хаббл" зробив фото незвичайної галактики NGC 5408, яка розташовується на відстані 16 мільйонів світлових років від Землі в сузір'ї Центавра. Фото галактики було опубліковано на офіційному сайті телескопа.
Галактика має неправильну форму, яка не дає віднести її до ні спіральних, ні до еліптичних галактик. Це робить її "бунтарем" серед галактик. Галактика була відкрита Джоном Гершелем у 1834 році і спочатку була віднесена до планетарних туманностей. Пізніше було встановлено, що NGC 5408 є цілою галактикою.
Ще однією відмінною рисою галактики є наявність в її структурі джерела рентгенівського випромінювання, яке отримало назву NGC 5408 X-1. На думку дослідників, NGC 5408 X-1 є кандидатом в чорні діри середньої маси. Такі чорні діри є проміжною ланкою між надмассивними чорними дірами і чорними дірами, що утворилися після вибуху гігантської зірки.
Раніше повідомлялося про те, що телескоп "Хаббл" сфотографував край Великого Вибуху. Всього астрономи виявили понад 250 невеликих галактик, які існували в проміжок від 600 до 900 млн років після Великого Вибуху. Світло від цих галактик пройшло шлях довжиною у 12 млрд років.