Телескоп «Джеймс Вебб» зробив знімки галактики-сусідки Чумацького Шляху

Поділитися
Телескоп «Джеймс Вебб» зробив знімки галактики-сусідки Чумацького Шляху Порівняння зображень, зроблених "Джеймсом Веббом" та "Спітцером" © NASA
В об'єктив телескопа потрапила Мала Магелланова хмара.

Новий телескоп NASA «Джеймс Вебб» вирівняв усі чотири наукові інструменти. Йому вдалося зробити знімок області, розташованої в галактиці-супутниці Чумацького Шляху, Малій Магеллановій хмарі.

Як повідомляє NASA, на представлених знімках можна вивчити роботу найхолоднішого інструменту телескопа – інструмента середнього інфрачервоного діапазону або MIRI. Для перевірки його роботи вчені вибрали щільне зоряне поле в Малій Магеллановій хмарі.

Дослідники також порівняли знімки, зроблені "Джеймсом Веббом", з фотографією цього ж регіону, зробленою телескопом "Спітцер". Новий телескоп робить знімки з роздільною здатністю 7,7 мікрон, а попередник – вісім мікрон.

NASA
NASA

Так, на зображеннях "Джеймса Вебба" можна детально розглянути міжзоряний газ. Наприклад, можна помітити випромінювання водню та вуглецю, які відіграють важливу роль у його тепловому балансі. Коли телескоп буде готовий перейти до наукової діяльності, дослідження, проведені за допомогою MIRI, допоможуть вченим по-новому поглянути на народження зірок та протопланетних систем.

В даний час команда телескопа проводить тестування його інструментів, щоб розпочати наукові спостереження вже цього літа.

Нагадаємо, розробка телескопа почалася ще 1996 року. Спочатку планувалося, що його запустять у 2007 році, але місія зіткнулася з низкою переносів та відстрочок. Через це збільшився бюджет проєкту, на даний момент він оцінюється в 9,7 мільярда доларів, 861 мільйон з яких буде направлений на його підтримку протягом перших п'яти років після запуску.

«Джеймс Вебб» займатиметься вивченням галактик раннього Всесвіту, дослідженням утворення нових зірок та спостереженням за планетами Сонячної системи.

Запуск телескопа кілька разів переносили і минулого року. Так, планувалося, що його запустять 18 грудня, потім старт перенесли на 22 грудня, а згодом – на 24 грудня. Запуск відбувся 25 грудня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі