Телефони 5G можуть заважати роботі літаків - регулятор

Поділитися
Телефони 5G можуть заважати роботі літаків - регулятор © rosukrinform.com
Мережі 5G можуть становити небезпеку для приземлення літаків, попереджає Управління цивільної авіації Франції.

У вівторок Управління цивільної авіації Франції попередило, що останнє покоління смартфонів 5G, може створювати перешкоди для приладів вимірювання висоти польоту, рекомендувавши вимикати їх під час польоту.

«Використання пристроїв 5G на борту літака може призвести до виникнення перешкод, які потенційно можуть привести до помилок в свідченнях висоти», - сказав AFP представник агентства.

Можливе явище виникає через «перешкоди сигналу від близького частотного джерела, потужність якого аналогічна або навіть перевершує потужність висотомірів».

Ці перешкоди можуть викликати помилки «в інструментах, які є вкрай важливими під час посадки», - заявило агентство, відоме під французькою абревіатурою DGAC.

Минулого тижня він розіслав авіакомпаніям бюлетень по цій проблемі, в якому рекомендував повністю вимкнути телефони 5G або перевести їх в "режим польоту" під час польоту.

Більшість країн уже давно вимагає, щоб мобільні телефони були вимкнені або переведені в режим польоту через побоювання, що попередні покоління мереж мобільного зв'язку можуть створювати перешкоди для навігаційного і комунікаційного обладнання літака.

DGAC також рекомендував, щоб у разі виходу з ладу обладнання повітряного судна льотний екіпаж негайно повідомляв авіадиспетчерів, які потім могли б попередити повноважні органи в аеропорту.

DGAC також зазначив, що він виклав умови для розміщення базових станцій 5G, щоб обмежити ризики перешкод під час посадки в аеропортах Франції.

Сила сигналів від базових станцій 5G, розташованих поруч з основними аеропортами Франції, була обмежена, повідомило DGAC, яке проводить додаткові випробування з листопада, коли французьким операторам зв'язку було дано зелене світло на початок розгортання послуг 5G.

Він продовжує моніторинг базових станцій 5G в усіх аеропортах Франції у співпраці з агентством, що відповідає за радіочастоти.

Детальніше про те, чому люди вірять в конспірологію і теорії змов, читайте в статті Сергія Корсунського "Цікава конспірологія" на сайті ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі