Двоє дослідників з Йоркського університету у Канаді передали текстове повідомлення на відстань чотирьох метрів за допомогою парів алкоголю, що виходять від ємності з горілкою.
Передане повідомлення - гімн Канади, записаний у бінарному коді. Обладнання, що використовується для передачі, включало розпилювач горілки (передавач), датчик алкоголю (приймач), настільний вентилятор і мікроконтроллер Arduino, який керував всією системою.
Дослідники застосували два способи доставки парів алкоголю на приймач. Перший передбачає, що алкоголь з розпилювача "самостійно" досягає датчика у процесі дифузії. Другий спосіб передбачає використання вентилятора, який направляє алкоголь на приймач.
Якщо датчик фіксував, що концентрація алкоголю у повітрі збільшується, це інтерпретували як одиницю. Якщо концентрація зменшується, це тлумачили як нуль. Під час сеансів передачі застосовували також "кодові фрази", які означають початок і кінець комунікації.
Спосіб передачі інформації дослідники назвали "молекулярною системою комунікації". Вони стверджують, що подібні хімічні сигнали можуть використовувати для зв'язку в місцях, де немає сигналу - наприклад, у каналізації, а також у системах мікро- і наномасштабів. !zn