Автори спостерігали за життям крабоїдів у природі, на узбережжі двох острівців в затоці Пхангнга на південному сході Таїланду. Популяція макак на одному з них складала всього дев'ять особин, тоді як на сусідньому була набагато більш щільною і налічувала близько 80 мавп. Як і можна було очікувати, на другому острові молюсків виявилося менше і за видовим розмаїттям, і за чисельністю.
Наприклад, морських равликів Planaxis sulcatus на населеному острові було вчетверо менше, ніж на слабозаселеному. Зменшилися і їхні розміри: місцеві устриці в середньому стали на 70% дрібнішими. За підрахунками вчених, які спостерігали за поведінкою 18 макак на обох островах, в середньому крабоїд, що використовує кам'яні знаряддя, поїдає близько 40 молюсків, що, безсумнівно, створює сильний тиск на їх популяції.
Вчені вважають, що через деякий час це призведе до виснаження ресурсів острова. У макак не буде необхідності використовувати знаряддя і далі, і незабаром вони, мабуть, забудуть, що коли-небудь це робили.
Раніше вчені провели експеримент, в рамках якого довели, що тварини з великим розміром мозку по відношенню до маси тіла володіють більш високим інтелектом.