Суд визнав незаконним обмеження для розробників додатків Apple

Поділитися
Рішення повинне набути чинності через 90 днів, в грудні.

Суд Північного округу штату Каліфорнія зобов'язав корпорацію Apple дозволити розробникам додатків розповідати про сторонніх платіжних сервісах.

Як уточнює Business Insider, розробники тепер зможуть безпосередньо посилатися на альтернативні способи оплати, що дозволить їм уникнути комісії в магазині App Store, що доходила до 30%.

Рішення прийнято в рамках судового спору між Apple і компанією Epic Games (Fortnite). Він триває з літа 2020 року через те, що розробник додав в гру функцію оплати в обхід App Store і Google Play. У Epic Games стверджували, що це було зроблено через 30-відсоткової комісії, що стягується магазинами. У відповідь Apple видалила обліковий запис Epic Games зі свого магазину і звинуватила розробника в порушенні контрактних зобов'язань.

Суд прийшов до висновку, що Applе «приховує важливу інформацію від споживачів і незаконно обмежує їх вибір», передає CNBC.

Однак вердикт не можна назвати перемогою для Epic Games: суддя зобов'язала розробника виплатити Apple як мінімум $4 млн компенсації за порушення контракту, передає Bloomberg. Також суд дійшов висновку, що корпорація не порушувала антимонопольне законодавство.

«Сьогодні суд підтвердив те, що ми знали з самого початку: App Store чи не порушує антимонопольне законодавство, - цитує Business Insider заяву Apple. - Як визнав суд, «успіх не заборонений законом». У компанії задоволені вердиктом і вважають його «величезною перемогою для Apple», заявила директор правового департаменту Кейт Адамс.

Epic Games має намір оскаржити рішення. Глава компанії Тім Суїні заявив, що воно «не є перемогою ні для розробників, ні для споживачів». «Epic бореться за чесну конкуренцію серед способів оплати для мільярдів користувачів», - написав він у Twitter.

Незабаром після оголошення вердикту акції Apple впали на 3,48%, до $148,7. Станом на 21:00 мск зниження сповільнилося до 2,66% ($149,97).

У березні антимонопольне розслідування відносно Apple почали британська влада. Регулятор визнав, що заборона на використання сторонніх платіжних систем може обмежувати конкуренцію. В Apple у відповідь заявили, що її умови «справедливі та рівні». Єврокомісія також звинувачувала американську корпорацію в порушенні антимонопольних норм.

На початку вересня Apple оголосила, що з наступного року дозволить розробникам додатків для читання книг, прослуховування аудіозаписів або перегляду відео додавати посилання на свої сайти в App Store для оплати підписки і не платити комісію з платежів користувачів. Рішення було прийнято на вимогу Комісії зі справедливої торгівлі Японії (JFTC).

У квітні Apple провела весняну презентацію, на якій показала свої новинки. Серед них - мітка для пошуку речей, новий iPad Pro і iMac.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі