Сучасні діти зіткнуться з багаторазовим посиленням екстремальних погодних умов – вчені

Поділитися
Сучасні діти зіткнуться з багаторазовим посиленням екстремальних погодних умов – вчені Сучасні діти зіткнуться з більшим числом екстремальних явищ, ніж дорослі © pixabay/dmncwndrlch
Зміни клімату призведуть до повеней, посух, лісових пожеж і неврожаїв.

Міжнародна група вчених заявила про те, що за нинішньої кліматичної політики діти, народжені зараз, при своєму житті застануть в сім разів сильнішу спеку, ніж їхні бабусі й дідусі. На них також чекає в 2,6 рази більше посух, 2,8 рази більше річкових повеней, майже в три рази більше неврожаїв і вдвічі більше лісових пожеж, ніж на тих, хто народився 60 років тому, повідомляє Імперський коледж Лондона.

Вчені відзначають, що за збереження нинішньої кліматичної політики середня температура в світі підніметься до трьох градусів Цельсія. Досягнення ж Паризької угоди, яка дозволить зупинити потепління в межах 1,5 градуса Цельсія, дозволить істотно скоротити кількість екстремальних погодних явищ.

«Цим дослідженням ми хотіли показати фундаментальну несправедливість змін клімату перед поколіннями, а також відповідальність дорослих і людей старшого віку при владі. Те, що діти будуть страждати від безпрецедентних кліматичних явищ, можна пояснити бездіяльністю сьогоднішніх дорослих. Дослідження також показує, чого ми можемо досягти, просто скоротивши викиди», - заявив один з авторів дослідження Джоері Рогеліо.

У ході дослідження вчені оцінили кількість посух, повеней, неврожаїв і пожеж, яка може статися за життя людини. Вони розрахували ці показники для всіх поколінь, які народилися між 1960 і 2020 роком, а також при всіх сценаріях глобального потепління - від одного до 3,5 градусів Цельсія. Крім того, вчені порівняли посилення екстремальних погодних явищ для людей, які живуть зараз, і для тих, хто жив у доіндустріальну епоху.

Розрахунки показали, що при потеплінні на три градуси Цельсія на дітей, яким у 2020 році було шість років, чекає вдвічі більша кількість пожеж і тропічних циклонів, втричі більша кількість повеней, в чотири рази більше кількість неврожаїв, а спека буде зустрічатися в 34 рази частіше. При потеплінні на 3,5 градуса Цельсія хвилі спеки будуть зустрічатися в 44 рази частіше.

Навіть при потеплінні на 1,5 градуса Цельсія люди, які народилися після 1980-х років, стикаються з більшою кількістю екстремальних подій, ніж ті, хто жив в доіндустріальну епоху. Це означає, що деякі зміни вже відбулися і їх не можна звернути.

Дослідники також відзначають, що екстремальні погодні умови неоднаково діють на різні регіони Землі. Так, при збереженні нинішніх темпів потепління, 53 мільйони дітей, які народилися в Європі з 2016 року, зіткнутися з чотириразовим збільшенням екстремальних погодних явищ. А на 172 мільйони дітей того ж віку в країнах Африки на південь від Сахари чекає шестиразове збільшення числа екстремальних явищ, а хвилі спеки будуть зустрічатися в 50 разів частіше.

«Наше дослідження дуже ясно показує відповідальність, яку нинішнє покоління несе перед майбутніми поколіннями з точки зору змін клімату. Ми вже спостерігаємо екстремальні явища, які можуть бути пов'язані зі зміною клімату в світі, такі як хвилі тепла, повені та лісові пожежі. Ми показали, що дітей такі події торкнуться набагато більше протягом їхнього життя, ніж людей старшого покоління. Ми повинні зробити кардинальний поворот, якщо ми хочемо обмежити вплив змін клімату на покоління. В цьому відношенні вирішальне значення матиме постановка більш амбітних цілей щодо скорочення викидів парникових газів на кліматичній конференції ООН в Глазго в листопаді цього року», - заявив один з авторів дослідження Саймон Гослінг.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше міжнародна група кліматологів, антропологів, палеонтологів і екологів заявила про те, що при збереженні підвищення середньої температури до 2500 року Земля може стати непридатною для життя людей.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі