Створено «повітряний акумулятор» для енергетиків

Поділитися
Учені з Університету Лідса (Велика Британія) та Академії наук КНР створили своєрідний акумулятор для промислової енергетики. Коли навантаження на мережу невелике, зайва енергія витрачається на стечнення повітря. Коли потреба в електроенергії виростає, рідкий азот закипає, і, в процесі розширення, крутить лопатні самочинної турбіни.
Учені з Університету Лідса (Велика Британія) та Академії наук КНР створили своєрідний акумулятор для промислової енергетики. Коли навантаження на мережу невелике, зайва енергія витрачається на стечнення повітря. Коли потреба в електроенергії виростає, рідкий азот закипає, і, в процесі розширення, крутить лопатні самочинної турбіни.Навантаження на електричні мережі постійно змінюється: воно збільшується вечорами, коли населення починає активне використання потужних побутових приладів. Зазвичай у таких випадках енергетики вмикають додаткові генератори, що витрачають паливо у значних кількостях і, зрозуміло, рекордно забруднють атмосферу (а також простоюють значну частину часу). Вчені з Університету Лідса (Велика Британія) та Академії наук КНР пропонують наступне рішення: своєрідний акумулятор енергії. Коли навантаження на мережу невелике, зайва енергія витрачається на стечнення повітря (при цьому кисень відділяється від азоту). Коли потреба в електроенергії зростає, рідкий азот закипає (сам по собі або підігрітий надлишковим теплом, якого на електростанціях багато) і, майже миттєво повертаючись в газоподібний стан (температура кипіння азоту - мінус 196˚C, а надмірне тепло електростанції може дати температуру нагрівальних елементів до 70-100˚C), розширюється. Енергія при цьому може бути використана для обертання турбін. Після закипання кисень змішується з певною кількістю природного газу, надходить до камери згоряння і штовхає поршні. Оксиду азоту, звичайно, утворюється у багато разів менше, ніж при згорянні повітряно-газової суміші. Ну а вуглекислий газ легко уловлюється і перетворюється на сухий лід. За розрахунками голови групи, професора Юйлуня Діня, акумулятор дозволить витрачати удвічі менше газу, ніж зараз витрачається додатковими генераторами. Теоретична розробка «повітряного акумулятора» фінансувалася Академією наук КНР та Британською радою з інженерних і фізичних досліджень (Engineering and Physical Sciences Research Council, EPSRC).

За матеріалами Компьюленты

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі